Forum obuhvata sve podžanrove SF-a ukratko rečeno ceo Sci-Fi!

Ukoliko volite Sci-Fi kanal onda je ovo nesumljivo forum za vas.Ceo forim je izdeljen u najpopularnije tv serije tako na prvi pogled može se reći da je ovo forum o svim SF i Fantasy serijama.Ovo su neki od naslova:Charmed,The X files,Star Trek,Buffy the Vampire Slayer,Lost,Stargate,The Lord of the Rings,Star Wars,Supernatural,Legend of the Seeker...ali ipak to je samo delic onoga sto mozete pronaci

Ako mislite da nešto "fali" Smile nema problema napravićemo forum samo za vas,naravno ukoliko se ukaže prilika za to

Dakle:Ako volite Sci-Fi chanel da gledate,ako volite naucnu fantastiku,magiju,vampire,horore....
Pronasli ste pravi forum!
__________________
SCI-FI SERBIA
Forum zvanično počeo s radom 21.08.2011


Join the forum, it's quick and easy

Forum obuhvata sve podžanrove SF-a ukratko rečeno ceo Sci-Fi!

Ukoliko volite Sci-Fi kanal onda je ovo nesumljivo forum za vas.Ceo forim je izdeljen u najpopularnije tv serije tako na prvi pogled može se reći da je ovo forum o svim SF i Fantasy serijama.Ovo su neki od naslova:Charmed,The X files,Star Trek,Buffy the Vampire Slayer,Lost,Stargate,The Lord of the Rings,Star Wars,Supernatural,Legend of the Seeker...ali ipak to je samo delic onoga sto mozete pronaci

Ako mislite da nešto "fali" Smile nema problema napravićemo forum samo za vas,naravno ukoliko se ukaže prilika za to

Dakle:Ako volite Sci-Fi chanel da gledate,ako volite naucnu fantastiku,magiju,vampire,horore....
Pronasli ste pravi forum!
__________________
SCI-FI SERBIA
Forum zvanično počeo s radom 21.08.2011
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Star Trek vs Stargate

2 posters

 :: SF :: Star Trek

Ići dole

Star Trek vs Stargate Empty Star Trek vs Stargate

Počalji od Dr.Jackson Čet Jul 11, 2013 8:09 am

Zasto je Star Trek bolji od Stagate-a ili obrunuto(??? )? Sta je to sto nedostaje jednoj ,a sta drugoj seriji?

Ovo su neka moja razmisljanja>
Wink 

Stargate

+serija je prepuna mitologijama i sve je uklopljeno na jedan fenomalan način ,a onaj koji je i samo čitao Egiptologiju pronaći će veoma brzo Goa'ulde Zaljubljen 
+epizode su takve da drže takvu pažnju da to nije normalno. Rekli ste da je SG dosadan? To su samo predrasude jer serija nudi puno ,a zapravo ne nudi ništa na prvi pogled jednom SF fanu Zezanje Laughing 
+radnja se dešava u sadašnosti pa ljudi su tamo najrealnije prikazi
+Jack i McKay kao i jos pojedini igraju za trojicu ponaosob koliko su ludi Zezanje 
+teorije zavere
+ma koliko sam svemir malo deluje bledunjavo mislimm da j e realnije prikazan od ST svemira ,a imajući u vidu da Stargate vodi samo na Zemljolike planete o mogućem broju vrsta u Stargate svemiru ne trebamo da trošimo puno reči
+ realniji brodovi
+kada dodje do svemirskog okršaja to je toliko dobro urađeno da to nije normalno


-jako mali broj vrsta. Na koju kod planetu idu tu su ljudi što nije ni malo prijatno jednom SF fanu ,mada kad se pojavi nova vrsta efekat je kao kad se pojavila 8472  
-Ameri na čelu...da je tako u realnosti mislim da bi Ameri nabacali 100000... ratobornih vrsta nama na vrat  Shocked Laughing Surprised 
-Ljudi odnosno Tau'ri odjenom postaju preko noći ultra mega giga jaka vrsta , mislom ajte molim vas malo mozga nije na odmet   Cu da se roknem 
-jako naiva priča (ali to većina ne primeti od super epizoda Mukica   )



Star Trek

+ova serija nudi najveći univerzum od svih drugih SF serija. Star Trek ima toliki pregršt vrsta da ni sami Trekeri ne znaju sve da ih nabroje jer je gotovo nemoguće  (probajte samo da naprojite sve vrste koji se pojavljivale u TNG-u pa makar samo i na kratko  )Nauughty 
+ogromni ali ogromni broj brodova
+STAR TREK JE NAJPOZITIVNIJA SF SERIJA (svaka SF serija je tamna i budućnost nije uopšte tako sjajna tu ova serija odstupa i to je ono zbog čega volimo Star Trek) Zemlja 
+sve serije imaju neki istraživački nagon pa bilo ratoborrni DS9 ili mrtvo puvalo TOS


-supersupermoral: neko me se to sviđa ,a iskreno rečeno povraćam kad kod krene neko krene preterano da morališe i cela epizoda prodje u tome Smrc 
-gotovo svaka vrsta je kao čovek..nakalemiš čoveku uši i opa etito Vulkanac (na prvi pogled premda Vulkanci se jako puno razlikuju od ljudi) ,promeniš malo nos i Bajorac već boga ti poljubim  
-brodovi su jako mali..većina je oko 300m i manji..pa koja bi vrsta sagradila takav brod...kepeci???  ,a preko 1000m možeš da ih nabrojiš na prste  Laughing 
-nema lovaca: yap..to je ono što mi jako smeta pa to je svemir nije to pomorska bitka ,ali očigledno ameri i dalje misle da su na moru u potrazi za Novom Amerikom ZZZZ 


Da se razumemo negativ Star Treka nije toliko ozbiljan i ove mane mogu da prodju za razliku od Stargate-a gde pojedine se zaista granice sa Fantasy zanrom ,a ne SF-om Star Wars
Pod ovim ne mislim na Orije , Drevne i co vec na samu naivu pricu koja je relalna koliko i bajka o Crvenkapi Laughing
Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Star Trek vs Stargate Empty Re: Star Trek vs Stargate

Počalji od Teal'C Čet Jul 11, 2013 10:33 am

Stargate:
Ima ljudi, Unasi, Goa'uldi, Drevni, Oriji, Vrejtovi, Asgradi i još desetak vrsta... malo za dve galaksije. To se slažem Wink
I to za Ameriku mi smeta Smile
A brodovi su ekstra od Ha'Takova, Asgardskih brodova ( O'Nil i Danijel Džekson xD ) pa do Orajskih i Drevnih i Vrejtovske brod košnice i strele, opčaran sam!
Teal'C
Teal'C
Cadet
Cadet

Broj poruka : 90
Datum upisa : 08.07.2013
Godina : 28
Lokacija : Čulak

Nazad na vrh Ići dole

Star Trek vs Stargate Empty Re: Star Trek vs Stargate

Počalji od Dr.Jackson Čet Jul 11, 2013 10:49 am

Nego Teal'C je l' si ti gledao nesto od Treka?
Ako nisi , to moras obavezno da gledas jer SF bez Treka ti je kao burek bez jogurta Budala
Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Star Trek vs Stargate Empty Re: Star Trek vs Stargate

Počalji od Teal'C Čet Jul 11, 2013 10:53 am

Gledao 3-4 filma i kao mali od 6-9 godine svakog dana gledao seriju Very Happy
Teal'C
Teal'C
Cadet
Cadet

Broj poruka : 90
Datum upisa : 08.07.2013
Godina : 28
Lokacija : Čulak

Nazad na vrh Ići dole

Star Trek vs Stargate Empty Re: Star Trek vs Stargate

Počalji od Dr.Jackson Čet Jul 11, 2013 10:56 am

A jel' si gledao novije tipa DS9 , ENT, Voyagar? Smile 
Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Star Trek vs Stargate Empty Re: Star Trek vs Stargate

Počalji od Teal'C Čet Jul 11, 2013 10:57 am

Od novijih StarTrekova gledao sam samo Into Darkness Smile
Teal'C
Teal'C
Cadet
Cadet

Broj poruka : 90
Datum upisa : 08.07.2013
Godina : 28
Lokacija : Čulak

Nazad na vrh Ići dole

Star Trek vs Stargate Empty Re: Star Trek vs Stargate

Počalji od Dr.Jackson Čet Jul 11, 2013 11:00 am

Onda , moj savet ti je da obavezno odledas sve serije! Inace , mene je SG1 zvanicno i uveo u svet SF , mislim po pitanju serija:D
Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Star Trek vs Stargate Empty Re: Star Trek vs Stargate

Počalji od Teal'C Čet Jul 11, 2013 11:05 am

Mene ST Smile Kao mali sam ih obožavao samo tako Very Happy
A koliko ima serija? Smile
Teal'C
Teal'C
Cadet
Cadet

Broj poruka : 90
Datum upisa : 08.07.2013
Godina : 28
Lokacija : Čulak

Nazad na vrh Ići dole

Star Trek vs Stargate Empty Re: Star Trek vs Stargate

Počalji od Dr.Jackson Čet Jul 11, 2013 8:36 pm

Ima ih 5: TOS (3 sezone) , The Next Generation (7 sezona) , Deep Space 9 (7 sezona) , Voyager ( 7 sezona) i Enterprise (4 sezone) Wink 
Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Star Trek vs Stargate Empty Re: Star Trek vs Stargate

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 :: SF :: Star Trek

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu