Forum obuhvata sve podžanrove SF-a ukratko rečeno ceo Sci-Fi!

Ukoliko volite Sci-Fi kanal onda je ovo nesumljivo forum za vas.Ceo forim je izdeljen u najpopularnije tv serije tako na prvi pogled može se reći da je ovo forum o svim SF i Fantasy serijama.Ovo su neki od naslova:Charmed,The X files,Star Trek,Buffy the Vampire Slayer,Lost,Stargate,The Lord of the Rings,Star Wars,Supernatural,Legend of the Seeker...ali ipak to je samo delic onoga sto mozete pronaci

Ako mislite da nešto "fali" Smile nema problema napravićemo forum samo za vas,naravno ukoliko se ukaže prilika za to

Dakle:Ako volite Sci-Fi chanel da gledate,ako volite naucnu fantastiku,magiju,vampire,horore....
Pronasli ste pravi forum!
__________________
SCI-FI SERBIA
Forum zvanično počeo s radom 21.08.2011


Join the forum, it's quick and easy

Forum obuhvata sve podžanrove SF-a ukratko rečeno ceo Sci-Fi!

Ukoliko volite Sci-Fi kanal onda je ovo nesumljivo forum za vas.Ceo forim je izdeljen u najpopularnije tv serije tako na prvi pogled može se reći da je ovo forum o svim SF i Fantasy serijama.Ovo su neki od naslova:Charmed,The X files,Star Trek,Buffy the Vampire Slayer,Lost,Stargate,The Lord of the Rings,Star Wars,Supernatural,Legend of the Seeker...ali ipak to je samo delic onoga sto mozete pronaci

Ako mislite da nešto "fali" Smile nema problema napravićemo forum samo za vas,naravno ukoliko se ukaže prilika za to

Dakle:Ako volite Sci-Fi chanel da gledate,ako volite naucnu fantastiku,magiju,vampire,horore....
Pronasli ste pravi forum!
__________________
SCI-FI SERBIA
Forum zvanično počeo s radom 21.08.2011
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Star Trek:The Next Generation

3 posters

 :: SF :: Star Trek

Ići dole

Star Trek:The Next Generation Empty Star Trek:The Next Generation

Počalji od Dr.Jackson Pon Avg 22, 2011 4:04 am

Star Trek:The Next Generation TNGopeninglogo
Iz wikipedie
Zvezdane staze: Sledeća generacija (енгл. Star Trek: The Next Generation) je američka naučno-fantastična serija, koju je osmislio Džin Rodenberi. Serijal Sledeća generacija je, prema mnogim kritičarima i fanovima, najbolji serijal o Zvezdanim stazama. Poznat je po tome što sadrži dosta duhovnih elemenata, odnosno, nije orijentisan isključivo na akciju.
Star Trek:The Next Generation TNG_crew
Pikard,Data,Rajker,Troj,La Fordž...
Dovoljno je samo kažem jer na Sci-Fi-u već ih gledam jubilarnih stoti put.Meni je serija genijalna i jedna od omiljenih..
Sta mislite o ovoj seriji i da li je možda pratite ili ste je gledali na TV?
Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Star Trek:The Next Generation Empty Re: Star Trek:The Next Generation

Počalji od Hex Sub Avg 27, 2011 4:25 pm

Gledao sam je i gledam je po stoti put i više mi je muka kad samo pomislim na TNG... Very Happy

Serija mi se u početku nije uopšte sviđala, ali sam je kasnije koliko toliko zavoleo. Nekako mi je postalo deo rutine da uz popodnevnu kafu treba da gledam TNG na Sci-Fi-u (moj otac jako voli ovu seriju i onda je gledam sa njim).

Serija je urađena u pravom Star Trek stilu. Od toga je teško više bilo šta reći. Počinje isto onako lepo i razdragano kao što Star Trek treba da bude, ali na sreću malo potamni kasnije.

Od likova najinteresantniji mi je uvek bio Data. Takođe i glumac koji tumači tu ulogu je prvoklasan (Brent Spiner). Koliko je taj čovek različitih ljudskih i neljudskih stanja morao da odglumi i sve je odglumio perfektno, to je prosto nevervatno. Skidam mu kapu!

Od interesantnih likova je i Q, entitet za čiji opis najviše odgovara engleska reč fiend za koju na srpskom mislim da i nema prikladnog prevoda. Prosto ga morate zavoleti iako je prilično vragolast i opasan.

Efekti su u skladu sa vremenom kada je serija snimana, što bi značilo za danačnje standarde, amaterski. Tada je, da ne grešim dušu, to bio vrhunac tehnologije i nisu mogli bolje. Priča je dobro osmišljena i interesantna. Događaji su dobro zamišljeni i nisu uvek predvidljivi, čak ni za mene koji bi do sada trebalo da sam seriju napamet naučio.

Od glumačke postave Patrick Stewart je uradio standardno dobar posao, tu je i Brent spiner koga sam malopre pomenuo. Od onih koji su takođe dobro odlumili su Michael Dorn i Will Wheaton. Ostali su nešto lošije glumili, sa posebnim naglaskom na Marinu Sirtis. Ona je tako loše glumila da mogu samo da je uporedim sa Kate Mulgrew u Voyageru... Dno, dna.

Pretpostavljam da sam nešto izostavio, ali ne mogu sada da se setim još nečega. Ukoliko se setim da sam nešto izostavio dodaću još jedan post iza ovoga kao dopunu.

Ocena: 7/10
Hex
Hex
Lord
Lord

Broj poruka : 1297
Datum upisa : 25.08.2011
Godina : 34
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Star Trek:The Next Generation Empty Re: Star Trek:The Next Generation

Počalji od Hex Sub Avg 27, 2011 4:34 pm

Hex ::Gledao sam je i gledam je po stoti put i više mi je muka kad samo pomislim na TNG... Very Happy

Serija mi se u početku nije uopšte sviđala, ali sam je kasnije koliko toliko zavoleo. Nekako mi je postalo deo rutine da uz popodnevnu kafu treba da gledam TNG na Sci-Fi-u (moj otac jako voli ovu seriju i onda je gledam sa njim).

Serija je urađena u pravom Star Trek stilu. Od toga je teško više bilo šta reći. Počinje isto onako lepo i razdragano kao što Star Trek treba da bude, ali na sreću malo potamni kasnije.

Od likova najinteresantniji mi je uvek bio Data. Takođe i glumac koji tumači tu ulogu je prvoklasan (Brent Spiner). Koliko je taj čovek različitih ljudskih i neljudskih stanja morao da odglumi i sve je odglumio perfektno, to je prosto nevervatno. Skidam mu kapu!

Od interesantnih likova je i Q, entitet za čiji opis najviše odgovara engleska reč fiend za koju na srpskom mislim da i nema prikladnog prevoda. Prosto ga morate zavoleti iako je prilično vragolast i opasan.

Efekti su u skladu sa vremenom kada je serija snimana, što bi značilo za danačnje standarde, amaterski. Tada je, da ne grešim dušu, to bio vrhunac tehnologije i nisu mogli bolje. Priča je dobro osmišljena i interesantna. Događaji su dobro zamišljeni i nisu uvek predvidljivi, čak ni za mene koji bi do sada trebalo da sam seriju napamet naučio.

Od glumačke postave Patrick Stewart je uradio standardno dobar posao, tu je i Brent spiner koga sam malopre pomenuo. Od onih koji su takođe dobro odlumili su Michael Dorn i Will Wheaton. Ostali su nešto lošije glumili, sa posebnim naglaskom na Marinu Sirtis. Ona je tako loše glumila da mogu samo da je uporedim sa Kate Mulgrew u Voyageru... Dno, dna.

Pretpostavljam da sam nešto izostavio, ali ne mogu sada da se setim još nečega. Ukoliko se setim da sam nešto izostavio dodaću još jedan post iza ovoga kao dopunu.

Ocena: 7/10

Setio sam se šta sam zaboravio...

Zaboravio sam da napomenem da će te dobiti ospice svaki put kad krene njihovo moralisanje o tome kako pojedine rase žive i kako treba da se pretvore u "klonove" ljudi. Kad kažem klonove mislim da njihovu celokupnu kulturu treba razoriti i da treba da preuzmu ljdski moral, ljudski osećaj za dobro i loše, itd. To je i glavni razlog zašto je ocena samo 7.
Hex
Hex
Lord
Lord

Broj poruka : 1297
Datum upisa : 25.08.2011
Godina : 34
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Star Trek:The Next Generation Empty Re: Star Trek:The Next Generation

Počalji od Elrond Smith Pet Jul 12, 2013 2:19 am

Eto i mene na ovoj temi da boldly go where no one has gone before king 
Elrond Smith
Elrond Smith
Officer
Officer

Broj poruka : 566
Datum upisa : 12.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Star Trek:The Next Generation Empty Re: Star Trek:The Next Generation

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 :: SF :: Star Trek

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu