Forum obuhvata sve podžanrove SF-a ukratko rečeno ceo Sci-Fi!

Ukoliko volite Sci-Fi kanal onda je ovo nesumljivo forum za vas.Ceo forim je izdeljen u najpopularnije tv serije tako na prvi pogled može se reći da je ovo forum o svim SF i Fantasy serijama.Ovo su neki od naslova:Charmed,The X files,Star Trek,Buffy the Vampire Slayer,Lost,Stargate,The Lord of the Rings,Star Wars,Supernatural,Legend of the Seeker...ali ipak to je samo delic onoga sto mozete pronaci

Ako mislite da nešto "fali" Smile nema problema napravićemo forum samo za vas,naravno ukoliko se ukaže prilika za to

Dakle:Ako volite Sci-Fi chanel da gledate,ako volite naucnu fantastiku,magiju,vampire,horore....
Pronasli ste pravi forum!
__________________
SCI-FI SERBIA
Forum zvanično počeo s radom 21.08.2011


Join the forum, it's quick and easy

Forum obuhvata sve podžanrove SF-a ukratko rečeno ceo Sci-Fi!

Ukoliko volite Sci-Fi kanal onda je ovo nesumljivo forum za vas.Ceo forim je izdeljen u najpopularnije tv serije tako na prvi pogled može se reći da je ovo forum o svim SF i Fantasy serijama.Ovo su neki od naslova:Charmed,The X files,Star Trek,Buffy the Vampire Slayer,Lost,Stargate,The Lord of the Rings,Star Wars,Supernatural,Legend of the Seeker...ali ipak to je samo delic onoga sto mozete pronaci

Ako mislite da nešto "fali" Smile nema problema napravićemo forum samo za vas,naravno ukoliko se ukaže prilika za to

Dakle:Ako volite Sci-Fi chanel da gledate,ako volite naucnu fantastiku,magiju,vampire,horore....
Pronasli ste pravi forum!
__________________
SCI-FI SERBIA
Forum zvanično počeo s radom 21.08.2011
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

4 posters

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 3 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od Elrond Smith Sub Avg 10, 2013 10:48 am

Pazi objektiv jakog izvora svjetlosti Wink

Politicka ekonomija je ostala to sto jeste s tim da joj je sada fokus ekonomije svjetskih resursa, proizvodnje i ratovanja.
Ona je osnova za ekonomske/diplomatske atasee kao i da pregovaranje drzava o strateskom partnerstvu sa drugim drzavama ili sa MNC oko eksploatacije/koristenja specijalnih/osnovnih /strateskih resursa drzave.
Pozicioniranja strateskih snaga na regionalnom/globalnom nivou i njihova kontrola.
U sustini to su najslikovitije objasnili H. Kisindzer i Bzezinski... ako si imala prilike da citas njihove knjige.
Elrond Smith
Elrond Smith
Officer
Officer

Broj poruka : 566
Datum upisa : 12.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 3 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od phoenix Ned Avg 11, 2013 1:29 am

Kazem ti, ja sam bas amater. Ovaj "promasaj" sam primetila tek sad, kad sam postavila sliku. Pre par godina - ko je razmisljao o tome. :p:

Da, znam. Samo htedoh da kazem, da se politicka ekonomija, u mini-izdanju sada projavljuje kroz osnove ekonomije u srednjim skolama, govoreci o istoriji razvoja ekonomije kao nauke kroz (politicko) drustvo.
Znam za njih dvojicu, ali nisam citala njihova dela nasiroko, ali su se provlacili kroz par predmeta koje sam polagala.
S obzirom na uslove u kojima zivimo (poslujemo), resursi, njihova upotreba, raspodela i ocuvanje, postaju sve bitniji aspekt, ne samo ekonomije, vec i bezbednosti, tako da se javlja potreba (u razvijenijim zemljama, u drustveno-naucnom smislu) za interdisiplinarnim proucavanjem ove teme, tako da politicka ekonomija sada sve blize saradjuje sa uzim i sirim oblastima bezbednosti, ekologije, geopolitike i drugima.

No, da idemo dalje.
Ovo su skorije slike, kao sto vidite i na imprintu. Nakon ovih, imam jos 3 fotografije (veoma slicne), pa cu postaviti ono sto sam crtala u skorije vreme.

Grlica:


Suncokret 1:


Suncokret 2:
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 3 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od Elrond Smith Ned Avg 11, 2013 3:32 am

OK, necu vise smarati sa Politickom ekonomijom... mozda nama jeste zanimljivo, ali smoricemo mozda druge Wink

Al' se grlica nashushurila Wink
Fino si je uhvatila Smile

Koliki ti je zum na aparatu?

Suncokreti su ti bas fino porasli Smile
Mamino dvoriste pretpostavljam?
Fin detalj sa paucinom Wink
A gdje su pcelice? Wink
Elrond Smith
Elrond Smith
Officer
Officer

Broj poruka : 566
Datum upisa : 12.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 3 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od phoenix Pon Avg 12, 2013 1:47 am

To je bio redak trenutak kad su zivotinje dovoljno mirne da ih uslikam. Jos uvek nemam srece sa svrakama... Ali i taj trenutak se blizi, to svecano obecavam! Hehe.

Zum; evo specifikacija, pa pogledaj. Wink
http://www.samsung.com/uk/support/model/EC-WB550BBP/GB-techspecs

O, cini mi se da ce sledece godine zaista biti dzungla, s obzirom na "growth rate" u poslednjih par godina, hehe.
Da, nase dvoriste, da budem preciznija.

Pcelice, postavicu jednu sliku sa jednom pcelom. Smile Sutra, prekosutra.

Hvala na komentarima!!! Very Happy
___________________________________
Jos jedan lik, po Teal'C-ovom zahtevu. Smile
Dzorin Kaduman (57)

Spojler:
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 3 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od Teal'C Pon Avg 12, 2013 4:09 am

Sviđaju mi se slike Very Happy

Džorin odličan Very Happy Very Happy već zamišljam kakav je u boji Very Happy
Teal'C
Teal'C
Cadet
Cadet

Broj poruka : 90
Datum upisa : 08.07.2013
Godina : 28
Lokacija : Čulak

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 3 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od phoenix Uto Avg 13, 2013 1:07 am

Hvala, valjda si video u svojoj temi i verziju Dzorina u boji. (I ovde sam htela da ga stavim, ali nesto nije htelo, pa sam odustala, heh.)
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 3 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od Elrond Smith Uto Avg 13, 2013 9:03 am

Sasvim solidan aparat za zezanje po dvoristu Wink
A ta dzungla ce ti fino doci za slikanje hehehe Wink

Ja sam malo slabije na netu ovih dana... gjde si postavila Dzorina? Smile

Danas sam pokusavao da uhvatim neke bubice kako lete blizu cvijeca
Na kraju me je sunce opaucilo da mi nije bilo dobro (pokusavao sam da ih uslikam vise od sat vremena), ali sam let bubica mi nesto i nije ispao Sad
Ali bitno je zabavljati se Wink
Prije ili kasnije cu ih uhvatiti u letu... hehehe Wink
Elrond Smith
Elrond Smith
Officer
Officer

Broj poruka : 566
Datum upisa : 12.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 3 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od phoenix Sre Avg 14, 2013 1:07 am

Da. Moram nauciti bolje da ga koristim. Za sad samo fotkam i snimam, bez upotrebe dodatnih pogodnosti koje aparat pruza.

Nikakav problem, svako je zauzet na svoj nacin.

Crno-beli Dzorin je postavljen par postova iznad, u spojleru na kraju posta sa linkom o aparatu.
Dzorin u boji je u temi Leusirimskih letopisa, zajedno sa komentarima. Valjda je u pitanju strana 2.
https://scifi.forumsr.com/t1012p15-topic

__________________________________

Evo i poslednje serije fotografija za sada.
Malo zezanja sa fokusom. Suncokret i krov. :


Pcela koja izgleda kao da slece na cvet, ali je u stvari zavrsila posao, i odletela. Cekanje da odleprsa se isplatilo. :


Jos cveca, i... Metla... Hehe.:


Poslednji izmenio phoenix dana Sre Avg 14, 2013 1:09 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Progutano slovo.)
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 3 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od Elrond Smith Sre Avg 14, 2013 2:42 am

Dobre fotke Wink
Mr. Dz mi je bio promakao...

Dobro si uhvatila pcelicu... vidim vjezbas se strpljenju Wink
To je dobar znak hehehe
Ovaj kadar sa metlom i cvijecem je prilicno solidan... vidim pocinjes da vjezbas i kompoziciju... samo nastavi Wink

Danas sam konacno uspio da uslikam onu bubicu od juce u kadru kakav sam namislio.
Postavicu fotografiju veceras ili sutra Wink
Elrond Smith
Elrond Smith
Officer
Officer

Broj poruka : 566
Datum upisa : 12.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 3 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od phoenix Sub Avg 17, 2013 12:17 am

Odlicno za bubicu. Very Happy

Eh, sad cu da postavljam plejadu likova iz mange "Bleach".
Ali, polako, da imam materijala za vise dana.

Ovo su Kurosaki Isshin i Masaki, roditelji glavnog lika. Njihova prica iz proslosti je prosla kroz mangu ne tako davno. Masaki je umrla, kada je glavni lik imao tek 9 godina, stiteci ga, sto je ostavilo veliki uticaj na njega. Isshin, otac, iako izgleda goofy zapravo je vise od te njegove vesele povrsine.

Original verzija:

Kolor verzija, by Hyperion (Bleach Asylum forum):
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 3 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od Elrond Smith Ned Avg 18, 2013 12:29 am

Eeeee ovo su bas dobri crtezi... sa osmjesima za medalju Wink
Kada si ovo crtala!
bas se vidi razlika u kvalitetu u odnosu ne prethodne crteze iz srednje skole Very Happy

Sto se moje "uslikane bubice" tice... huh ??? , uspio sam da je slikam u letu posle mnogo muke i sunca, ali mi je i dalje izbjeglo da zaista slikam i krila u letu kako sam bio namislio... i dalje ima dosta zamucenja, ali je svakako napredak u odnosu na prethodne pokusaje... sada mi ostaje da smislim da li mogu i kako da uhvatim jos bolji kadar, kao i da li cu imati prilike za to do iduce godine...
Vidjecu da posavim to konacno ovih dana pa ces mi dati svoj komentar Wink
Elrond Smith
Elrond Smith
Officer
Officer

Broj poruka : 566
Datum upisa : 12.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 3 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od phoenix Pon Avg 19, 2013 2:21 am

Naravno. Zelim ti dalju srecu sa letecim objektima i subjektima! Very Happy
Ja sam bas danas, u dvoristu bila u prilici da uslikam bumbara i osu, kao i pauka, ali aparat nije kod mene... Steta. Ali, bice prilika.

Joj, hvala za crteze! Jedino sto mi malkice smeta je to sto sam prejako uradila usne zeni, tj. nisu tako trebale da ispadnu, ali je super. Inace, ja sam taj crtez zamislila kao trenutak kada su njih dvoje saznali da je ona trudna (noseci glavnog lika mange, Ichiga, kog sam nesto ranije postavila.) Nacrtala sam ih, ako se ne varam, 30. jula, dakle sveze je da svezije ne moze biti, hehe!
Ovo su oni, kao ih crta mangaka, tj. autor:
Isshin, sada, Masaki je umrla:

Ryuuken, Masaki i Isshin, u mladosti:


A, evo jos jednog crteza:
Kanae Katagiri (status, poginula) i Ishida Ryuuken, roditelji jednog od bitnih likova u "Bleach"-u, dan kada su saznali da ce dobiti sina:
Smile
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 3 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od Elrond Smith Sre Avg 21, 2013 12:24 pm

Ovo su zaista dobri crtezi! Narocito prvi! Very Happy
Jedva cekam da vidim sledecu turu Wink

Steta sto nisi imala aparat da iskoristis tu priliku, ali ima vremena... Wink

Ja sam poslednjih nekoliko dana bio "na sve strane". Sada konacno mogu da radim kako treba kao i da postavim jos slika.
Elrond Smith
Elrond Smith
Officer
Officer

Broj poruka : 566
Datum upisa : 12.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 3 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od phoenix Čet Avg 22, 2013 12:59 am

Do sledece ture, evo kolor verzije prethodnog crteza, opet "by Hyperion". Smile

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 3 56OYn1B

Ali, evo i skica za prethodna 2 crteza. Odradjeno na kartonu koji koristim kao podlogu za crtanje, negde polovinom jula ove godine. Smile (Ili tacnije, 16.07.2013, kao sto pise na slici. :p: )
Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 3 2vtwm8h
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 3 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od Elrond Smith Čet Avg 22, 2013 10:41 pm

Koliko cesto doradjujes skice u "full crteze"?
Da li su ti ovo i koncepti za neku finalnu sliku pa ovako prolazis kroz "idejne faze"? Wink
Elrond Smith
Elrond Smith
Officer
Officer

Broj poruka : 566
Datum upisa : 12.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 3 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od phoenix Pet Avg 23, 2013 2:13 am

Najvise skiciram po sveskama za beleske na fakultetu! :p: Na kraju skolske godine uzmem, pa isecem sve te mini-crteze.

Retko kad skiciram nesto, pa ga tek onda pretvaram u finalnu verziju. Uglavnom imam neku ideju u glavi, a osnovne teze, opis slike, lika itsl, zapisem na samom papiru na kome crtam, u obliku neke cudne vinjete, hehe.
Ako imam neku posebnu ideju, desi se da samo skiciram osnovni oblik u donjem delu papira, cisto da to ne bi zaboravila.

Kao recimo, ovde -
Likovi iz Bleach-a, Unohana Yachiru, Kenpachi Zaraki i Kusajishi Yachiru:
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 3 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od Elrond Smith Pet Avg 23, 2013 10:40 am

hahaha bolje slikati na faxu nego da to vrijeme samo prodje onako Wink
Ovaj lik me podsjeca na neke crteze mladog Musashi-ja
Elrond Smith
Elrond Smith
Officer
Officer

Broj poruka : 566
Datum upisa : 12.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 3 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od phoenix Sre Avg 28, 2013 1:15 am

Борагун Виртан (40). Надам се да одговара опису који ми је Teal'c послао. Very Happy
Овде постављам само црно-белу верзију, а слику у боји можете видети у теми коментара на Леусирмских летописа.

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 3 2wbvqdj
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 3 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od Elrond Smith Sre Avg 28, 2013 5:04 am

Sada, taman, mogu da fino i vizuelizujem junaka/e hehehe Wink
Elrond Smith
Elrond Smith
Officer
Officer

Broj poruka : 566
Datum upisa : 12.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 3 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od phoenix Uto Sep 10, 2013 1:47 am

Теаl'c-ов лик. Тондар Порадис. Остали стижу ускоро.

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 3 28upxs6
Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 3 2larfwo

Чини ми се да ће последњи бити најбољи. Или је тај последњи, макар мој омиљени досад!
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 3 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od phoenix Uto Sep 10, 2013 9:41 pm

Ево и последњег двојца од наручених ликова. Наркил и Седон, стари другари. Very Happy Da se kucnemo 

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 3 314frb9
Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 3 518rag
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 3 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od Elrond Smith Pet Sep 13, 2013 8:53 am

Ye... prica postaje bolja uz ovo Very Happy
Elrond Smith
Elrond Smith
Officer
Officer

Broj poruka : 566
Datum upisa : 12.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 3 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od phoenix Sub Sep 14, 2013 1:02 am

Ево, Елронде, као што обећах. Прво ћу поставити неколико нових цртежа, па онда фотографије.

Почињем са Укитаке Ђуширом из манге Блич. Он је капетан 13. одреда Шинигамија (тј. Анђела смрти). А пошто је задужен за чување Велике библиотеке ево га овде као углађени аристократа бибилиотекар, који воли добру чашицу вина, јер у њему је истина. :p:

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 3 2vug76x


И, као један мали предлог - прочитајте ову кратку причу: "Чињарице" - trinaestipoprica.blogspot.com/p/blog-page_12.html
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 3 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od Elrond Smith Pon Okt 07, 2013 8:23 pm

Eto, mene nema neko vrijeme i ti odmah prestanes da crtas c c c... :P
Nego kako izgleda ta biblioteka i kojoj ovaj vinopija radi... iskreno to me vise zanima hi hi hi
Jesi li fotografisala sta? Smile
Elrond Smith
Elrond Smith
Officer
Officer

Broj poruka : 566
Datum upisa : 12.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 3 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od phoenix Uto Okt 08, 2013 1:59 am

Normalno. Sto bi ja postavljala nesto, kad nema nikoga da to gleda. :p:
I to ne znaci da sam prestala da crtam. Samo je u pitanju pauza u postavljanju.

Pre fotografija, evo jos par crteza.
Ovo je Kuchiki Rukia, glavni zenski lik mange "Bleach".

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 3 25grtkk
Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 3 2s8pjkh
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 3 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu