Forum obuhvata sve podžanrove SF-a ukratko rečeno ceo Sci-Fi!

Ukoliko volite Sci-Fi kanal onda je ovo nesumljivo forum za vas.Ceo forim je izdeljen u najpopularnije tv serije tako na prvi pogled može se reći da je ovo forum o svim SF i Fantasy serijama.Ovo su neki od naslova:Charmed,The X files,Star Trek,Buffy the Vampire Slayer,Lost,Stargate,The Lord of the Rings,Star Wars,Supernatural,Legend of the Seeker...ali ipak to je samo delic onoga sto mozete pronaci

Ako mislite da nešto "fali" Smile nema problema napravićemo forum samo za vas,naravno ukoliko se ukaže prilika za to

Dakle:Ako volite Sci-Fi chanel da gledate,ako volite naucnu fantastiku,magiju,vampire,horore....
Pronasli ste pravi forum!
__________________
SCI-FI SERBIA
Forum zvanično počeo s radom 21.08.2011


Join the forum, it's quick and easy

Forum obuhvata sve podžanrove SF-a ukratko rečeno ceo Sci-Fi!

Ukoliko volite Sci-Fi kanal onda je ovo nesumljivo forum za vas.Ceo forim je izdeljen u najpopularnije tv serije tako na prvi pogled može se reći da je ovo forum o svim SF i Fantasy serijama.Ovo su neki od naslova:Charmed,The X files,Star Trek,Buffy the Vampire Slayer,Lost,Stargate,The Lord of the Rings,Star Wars,Supernatural,Legend of the Seeker...ali ipak to je samo delic onoga sto mozete pronaci

Ako mislite da nešto "fali" Smile nema problema napravićemo forum samo za vas,naravno ukoliko se ukaže prilika za to

Dakle:Ako volite Sci-Fi chanel da gledate,ako volite naucnu fantastiku,magiju,vampire,horore....
Pronasli ste pravi forum!
__________________
SCI-FI SERBIA
Forum zvanično počeo s radom 21.08.2011
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

4 posters

Strana 2 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 2 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od Dr.Jackson Pon Jul 29, 2013 12:02 am

Видим да су супер линкови. Very Happy 
Али видим зато да је братство аниме 17+ Evil or Very Mad 
Одгледаћу све Very Happy 

И да нисам гледао Луфијева још од јануара тако да и то морам да надокнадим Sad 
Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 2 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od Elrond Smith Pon Jul 29, 2013 9:33 am

Ooooo vidi se bas fin napredak!
Jako dobri crtezi! Very Happy
Daj jos!!!!

A hvala i za linkove hehehehe Wink
Elrond Smith
Elrond Smith
Officer
Officer

Broj poruka : 566
Datum upisa : 12.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 2 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od phoenix Uto Jul 30, 2013 1:15 am

Hvala vam ljudi! Very Happy
E, sad cu postaviti ovaj jedan crtez. Jedan od mojih omiljenih. Uradjen je, opet 2009. godine, cak pre onog SF lika kojeg sam prvog postavila, ali je jedan od najboljih iz tog vremena.
Omiljeni, zasto? Zato sto je to jedan od prvih crteza koji sam uradila ne gledajuci u uzor sliku, vec po secanju na sliku, koristeci i one mini tehnike o polozaju ljudskog tela preko geometrijskih tela i oblika. Takodje, ako se tome doda da je od pocetka radjen hemi(j)skom olovkom, moj tadasnji uspeh je jos veci.

Inace, smatram da ovaj crtez predstavlja prekretnicu u mom skromnom crtackom umecu, jer me je usmerio na ono kako i sta danas crtam. Jednog dana, samo mi je odjednom doslo da nacrtam nesto, i BOOM, eto njega. :p:
Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 2 167t8oh

Ovo je Edward Elric, glavni lik mange/animea Full Metal Alchemist (Celicni alhemicar). Very Happy Videcete, kad budete gledali, zasto je ovo moja omiljena manga. Humor, prica, likovi, zaplet, borbe.... Gotovo savrseno.
[Nije da sam citala puno mangi, svega 6-7, ali od svega toga, ova mi je omiljena.] Very Happy

Doktore, ja nisam imala neki utisak da je za 17+ oznaku... Videces i sam...
Sa Lufijevom ekipom slobodno uhvati prikljucak. Ne znam kakvo je stanje u animeu, znam da je zavrsena ona podvodna saga, posle toga je bio filer, ali povezan sa najnovijim filmom, i sad su valjda u pretposlednjoj sagi. Dobra vest je da se meni ta pretposlednja, pa i ova koju sad citam daleko vise svidjaju od podvodne sage sa Jimbeom i fishmenima. Smile
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 2 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od Elrond Smith Uto Jul 30, 2013 9:40 am

Neobicna poza... to je borbena poza?! Tj. na zemlji je ili u vazduhu?!?

Elrond Smith
Elrond Smith
Officer
Officer

Broj poruka : 566
Datum upisa : 12.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 2 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od phoenix Sre Jul 31, 2013 12:59 am

Da, to je udarac iz skoka. Evo, na originalnoj slici sparinguje sa batom. :p:

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 2 Fullmetal%20Alchemist

A, sad. Ovo je iz prve godine fakulteta. 2011. godina, prva polovina, mozda april/maj.
Mike Shinoda, Linkin Park. Waiting for the End, music video.:


Nisam toliko dobra u crtanju, real-life portreta. Nisam vezbala za to.
Jednom sam pokusala da nacrtam Radeta Serbedziju, a ispao je kao Rados Bajic. :lol
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 2 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od Elrond Smith Sre Jul 31, 2013 11:32 am

Samo nastavi... Wink

PS: Inace, udarac se zove yoko tobi geri Wink
vrlo je "reprezentativan", ali u prakticnom smislu od jako slabog znacaja i koristi Wink
Elrond Smith
Elrond Smith
Officer
Officer

Broj poruka : 566
Datum upisa : 12.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 2 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od Teal'C Čet Avg 01, 2013 12:03 am

o baš lepo crtaš Very Happy
Teal'C
Teal'C
Cadet
Cadet

Broj poruka : 90
Datum upisa : 08.07.2013
Godina : 28
Lokacija : Čulak

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 2 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od phoenix Čet Avg 01, 2013 2:49 am

^ Hvala najlepse. Very Happy

Elrond Smith ::Samo nastavi... Wink

PS: Inace, udarac se zove yoko tobi geri Wink
vrlo je "reprezentativan", ali u prakticnom smislu od jako slabog znacaja i koristi Wink


Yoko tobi geri it is. :p: 

Evo dve "moje" grafike, tj. obrade, pre nego sto predjem na postavljanje fotografija.
Napominjem, nemam znanja, ni iskustva o (grafickom) dizajnu.
Korica za knjigu, inspirisana pesmo "Haunted" benda Evanescence:


Malloreon, Zandramas vs Garion, The Final Event:
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 2 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od Elrond Smith Čet Avg 01, 2013 8:08 am

Sta si sve ti radila kod ove druge slike?
Pozadina je slika koji je snimio Habl - to vidim, ali ostalo...?
Elrond Smith
Elrond Smith
Officer
Officer

Broj poruka : 566
Datum upisa : 12.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 2 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od phoenix Pet Avg 02, 2013 1:26 am

Da, mislila sam da ta Hablova slika odgovara "sudaru volja".
Nasla sam likove koji me podsecaju na Zandramas i Gariona (neki lik iz Final Fantasy fransiza, koliko sam videla) preko, naravno, deviantARTa.

Stavila sam ih preko Habl pozadine, kao layer-e i "odsekla" ostatke njihovih slika uz pomoc "magic tool"-a. Ipak, pozadine tih likova nisu bile jednobojne i jednostavne, vec su bili u nekim sumama, ili tako nesto, pa sam morala rucno da "odsecam" ostatke oko njihovih figura. (Bas nisam vicna tome, pa i nije iseckano bas lepo, sto se da videti na vecoj verziji slike, ali zbog mog neta, ovde postavljam manje verzije.)

Valjda je ovo razumljivo. Smile
Malo doradila boje, nekako, i eto.

Inace, radila sam preko ovog sajta:
http://photoshoponlinefree.net/
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 2 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od Teal'C Pet Avg 02, 2013 3:36 am

phoenix pošto lepo crtaš, da li bi htela, ako imaš vremena i ako ti nije teško, da mi nacrtaš par likova za onu moju priču? Very Happy Very Happy
Ja sam, nažalost, zapustio svoje crtačko umeće pre par godina i sad tražim nekoga da mi pomogne Smile
Teal'C
Teal'C
Cadet
Cadet

Broj poruka : 90
Datum upisa : 08.07.2013
Godina : 28
Lokacija : Čulak

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 2 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od Elrond Smith Pet Avg 02, 2013 9:12 am

E, to bi bilo zanimljivo :P
tematsko crtanje Very Happy
Elrond Smith
Elrond Smith
Officer
Officer

Broj poruka : 566
Datum upisa : 12.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 2 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od phoenix Sub Avg 03, 2013 1:10 am

Ne bilo lose. Svakako bi to uradila, makar sad, dok sam na raspustu. Kasnije necu imati vremena, zbog obaveza na fakultetu.

Mozes mi Teal'c poslati nesto detaljnije opise likova, pa cu pokusati nesto da uradim. Mada, napominjem da nemam pojma da crtam oruzje, hehe.
Videcemo kako ce ispasti, ti svakako posalji opis jednog lika za probu. Smile


A, sad, dok ne skeniram novije crteze, tj. one od ovog leta, slede fotografije.
Maj 2012. Bašta:


Maj 2012. Bašta 2 (Jedna od mojih omiljenih fotografija):


Maj 2012. Bašta 3:


Poslednja nedelja maja 2012. godine. Moj drugar puž mi pravi društvo dok učim Sisteme odbrane...:


Smile
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 2 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od Teal'C Sub Avg 03, 2013 3:20 am

učiš sisteme odbrane? koju školu pohađaš?
Šaljem u toku dana Very Happy
Teal'C
Teal'C
Cadet
Cadet

Broj poruka : 90
Datum upisa : 08.07.2013
Godina : 28
Lokacija : Čulak

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 2 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od Elrond Smith Sub Avg 03, 2013 9:34 pm

Vidim ja imas bastu za uzivanje Wink
Nadam se da provodis tamo vise vremena nego pred ekranom Wink

Sistemi odbrane?
Vojska? IT?
Elrond Smith
Elrond Smith
Officer
Officer

Broj poruka : 566
Datum upisa : 12.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 2 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od Teal'C Sub Avg 03, 2013 10:43 pm

već je zamišljam u vojnoj uniformi Very Happy Very Happy
Jel ti stigla poruka sa opisom?
Teal'C
Teal'C
Cadet
Cadet

Broj poruka : 90
Datum upisa : 08.07.2013
Godina : 28
Lokacija : Čulak

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 2 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od phoenix Ned Avg 04, 2013 4:01 am

Hehehe, basta je stvarno za uzivanje. Mislim, pre je dvoriste sa nekoliko zbunova negovanog cveca, nego prava basta. Smile
Poslednjih par godina, preraslo je u dzunglu suncokreta. :p:

Ja sam na Fakultetu bezbednosti, tako da, nema uniforme. Sistemi odbrane su predmet na drugoj godini, jedan od najtezih, pre svega zbog profesora... Ko prezivi njega, diplomirao je, hehe.

Teal'c, stigao je opis. Zapisala sam ga, odgovorila sam ti. Smile
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 2 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od Teal'C Ned Avg 04, 2013 5:03 am

Znam jednu devojku koja studira državnu bezbednost. Jel to taj fax?
Otvori temu i ispričaj nam o čemu učiš Very Happy Very Happy a ti sistemi odbrane su naoružanje ili strategije?
Teal'C
Teal'C
Cadet
Cadet

Broj poruka : 90
Datum upisa : 08.07.2013
Godina : 28
Lokacija : Čulak

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 2 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od phoenix Pon Avg 05, 2013 1:47 am

Ne znam da li je to taj fakultet.
Ja sam na Fakultetu bezbednosti u Beogradu.
Ne bi bas da pricam o njemu, ovde sam radi zabave. :p:
Sistemi odbrane se bave organizacijom pojedinih SO u svetu i regionu. Dakle, poimanje bezbednosti, organizacija vojske i drugih institucija, i pomalo o naoruzanju. Fora je sto smo mi ucili po knjizi iz, cini mi se 2005. (a verovatno i starije), tako da je sve to zastarelo bilo.
Uglavnom, komplikovan predmet, jos komplikovaniji profesor, tako da oni koji se za to ne zanimaju ovako, redovno, van skole, brzo zaborave o cemu se radi.


No, evo par fotografija:
Tragovi proslosti 1, mart 2012. godine:

Tragovi proslolsti 2, mart 2012. godine:
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 2 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od Teal'C Pon Avg 05, 2013 3:54 am

Super slike, baš mi se sviđaju Very Happy Very Happy

Smrc  Ja mislio naoružanje Sad
Teal'C
Teal'C
Cadet
Cadet

Broj poruka : 90
Datum upisa : 08.07.2013
Godina : 28
Lokacija : Čulak

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 2 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od phoenix Uto Avg 06, 2013 2:13 am

Evo zavrsenih verzija "tematskog crteza":
Crno-belo:


Boja:


Napomene:
- Uzivo bolje izgleda.
- Svetlo plava se ne vidi najbolje, to je do mog skenera.
- Trudila sam se da nadjem sto prirodniju boju "crvene koze" za kais.
- Macevi na epoletama su - plavo, zlatno i crveno, posto je crvena vec koriscena.
- Ne znam da izvedem prosedu boju kose, pa je smedj.

Nadam se da je dobro. Smile
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 2 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od Teal'C Uto Avg 06, 2013 2:23 am

phoenix ne znam ako da ti se odužim :* :*

Hvala ti još jednom Very Happy

Odlično izgleda, sviđa mi se Very Happy

Dobro kosa nije toliko bitna, lice si odlično uradila pa se vidi da je preko 40-e Wink
Teal'C
Teal'C
Cadet
Cadet

Broj poruka : 90
Datum upisa : 08.07.2013
Godina : 28
Lokacija : Čulak

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 2 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od Elrond Smith Uto Avg 06, 2013 9:46 pm

Slike su vrlo dobre
Mada bi mogle da se zovu i "prizori buducnosti", ako si u nekom mracnom raspolozenju :P

Znaci ti si nam buduci bezbjednosni analiticar Wink
Meni je jedan od omiljenih predmeta bio "Politicka Ekonomija" koji se moze smatrati osnovom svih drugih bezbjednosnih problema... Wink

Elrond Smith
Elrond Smith
Officer
Officer

Broj poruka : 566
Datum upisa : 12.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 2 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od phoenix Sre Avg 07, 2013 1:44 am

Teal'C , nema na cemu. Volim da crtam, i drago mi je sto ti se svidja. Very Happy

Elronde, da, tako nekako. Mracna buducnost. Ja odabrah tragove proslosti, zbog pesme Van Gogh-a, hehe.
Ustvari, zvanicno zvanje je "menadzer bezbednosti" sa produzetkom u zavisnosti od smera koji odaberes. Smile
Da, ekonomija u globalu je jedan od najbitnijih stubova drustva, pa i politike i bezbednosti; ako se osvrnemo u proslost, gotovo svi (da ne kazem "velika vecina") bezbednosni problemi vezani su za ekonomiju, privredu i resurse, a to je najizrazenije danas. (Politicka ekonomija je doskora bila i predmet u srednjim ekonomskim skolama, s tim da je pre 10-ak godina, kako ja razumem, preimenovana u Osnove ekonomije.)
Da li ste znali da je sprovodjeno neko istrazivanje, koje je pokazalo da je u poslednjih 1500 godina bilo svega 17 dana opsteg, medjunarodnog mira, kada niko nije ratovao, ni na jednom delu planete. Ne secam se detalja.
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 2 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od phoenix Pet Avg 09, 2013 1:08 am

Tesla 1:

Tesla 2:
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari] - Page 2 Empty Re: Phoenix's drawing guild [crtezi i komentari]

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu