Forum obuhvata sve podžanrove SF-a ukratko rečeno ceo Sci-Fi!

Ukoliko volite Sci-Fi kanal onda je ovo nesumljivo forum za vas.Ceo forim je izdeljen u najpopularnije tv serije tako na prvi pogled može se reći da je ovo forum o svim SF i Fantasy serijama.Ovo su neki od naslova:Charmed,The X files,Star Trek,Buffy the Vampire Slayer,Lost,Stargate,The Lord of the Rings,Star Wars,Supernatural,Legend of the Seeker...ali ipak to je samo delic onoga sto mozete pronaci

Ako mislite da nešto "fali" Smile nema problema napravićemo forum samo za vas,naravno ukoliko se ukaže prilika za to

Dakle:Ako volite Sci-Fi chanel da gledate,ako volite naucnu fantastiku,magiju,vampire,horore....
Pronasli ste pravi forum!
__________________
SCI-FI SERBIA
Forum zvanično počeo s radom 21.08.2011


Join the forum, it's quick and easy

Forum obuhvata sve podžanrove SF-a ukratko rečeno ceo Sci-Fi!

Ukoliko volite Sci-Fi kanal onda je ovo nesumljivo forum za vas.Ceo forim je izdeljen u najpopularnije tv serije tako na prvi pogled može se reći da je ovo forum o svim SF i Fantasy serijama.Ovo su neki od naslova:Charmed,The X files,Star Trek,Buffy the Vampire Slayer,Lost,Stargate,The Lord of the Rings,Star Wars,Supernatural,Legend of the Seeker...ali ipak to je samo delic onoga sto mozete pronaci

Ako mislite da nešto "fali" Smile nema problema napravićemo forum samo za vas,naravno ukoliko se ukaže prilika za to

Dakle:Ako volite Sci-Fi chanel da gledate,ako volite naucnu fantastiku,magiju,vampire,horore....
Pronasli ste pravi forum!
__________________
SCI-FI SERBIA
Forum zvanično počeo s radom 21.08.2011
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Opšte informacije i vesti-*komentari*

3 posters

Ići dole

Da li ste gledali Battlestar Galactica-u

Opšte informacije i vesti-*komentari* I_vote_lcap0%Opšte informacije i vesti-*komentari* I_vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Opšte informacije i vesti-*komentari* I_vote_lcap33%Opšte informacije i vesti-*komentari* I_vote_rcap 33% 
[ 1 ]
Opšte informacije i vesti-*komentari* I_vote_lcap0%Opšte informacije i vesti-*komentari* I_vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Opšte informacije i vesti-*komentari* I_vote_lcap0%Opšte informacije i vesti-*komentari* I_vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Opšte informacije i vesti-*komentari* I_vote_lcap33%Opšte informacije i vesti-*komentari* I_vote_rcap 33% 
[ 1 ]
Opšte informacije i vesti-*komentari* I_vote_lcap0%Opšte informacije i vesti-*komentari* I_vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Opšte informacije i vesti-*komentari* I_vote_lcap0%Opšte informacije i vesti-*komentari* I_vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Opšte informacije i vesti-*komentari* I_vote_lcap33%Opšte informacije i vesti-*komentari* I_vote_rcap 33% 
[ 1 ]
 
Ukupno Glasova : 3
 
 

Opšte informacije i vesti-*komentari* Empty Opšte informacije i vesti-*komentari*

Počalji od Dr.Jackson Sre Avg 24, 2011 10:09 pm

Opšte informacije i vesti-*komentari* Battlestar_galactica
Šta je Battlestar Galactica?

S obzirom da se na mnogim forumima vrlo često pojavljuje pitanje "koji je sad to vrag, ta Battlestar Galactica?!", donosimo odgovor - specijalno za one koji ne znaju.

Battlestar Galactica je naucnofantastična serija koja se još uvijek snima, remake relativno poznate istoimene serije iz 1978. godine, koja je doživela tek dve sezone. Snimljena je miniserija nakon čijeg iznimnog uspeha su se snimile dve sezone (u trenutku pisanja ovog uvoda se emitira druga polovica druge sezone), no snimanje treće je već potvrđeno.

Premijerno se emitira na američkom SciFi Channelu, na kojem je i najgledanija serija. Radnja serije se ne događa na Zemlji ni blizu nje, nego u Dvanaest Kolonija, od kojih se svaka zove kao jedno od sazvežđa iz našeg horoskopa. Losi momci su Sajlonci, androidi koje je stvorio čovek da mu budu sluge. No, nakon nekog vremena su razvili inteligenciju i zaratili sa ljudima. Sklopljeno je primirje koje je trajalo četrdeset godina, a tada su Sajlonci iznenadno napali i uništili sve Kolonije. Miniserija opisuje ove događaje. Jedini preživjeli vojni brod je Galactica,koja skuplja flotu od sedamdesetak preživelih civilnih brodova i kreće prema mitskoj Zemlji.

Serija je bila nominirana za tri Emmmya i dobitnica je jednog Huga za najbolju dramsku radnju, a ugledni časopis Time ju je proglasio najboljom serijom u 2005. godini. Radnja je iznimno duboka i kompleksna, a paralele se mogu povući s ratom protiv terorizma, religijskim fundamentalizmom i pitanjem građanskih sloboda.


Malo ja> Ja sam gledao ovu seriju svakog jutra u 8:30 kad se prikazivala na Avali jer uvece nisam mogao da stignem posto se emitovala jako kasno,kad moji gledaju filmove grrrr...Serija je fenomalna i svakom je preporucujem..
Dakle ovde komentarisite seriju...
Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Opšte informacije i vesti-*komentari* Empty Re: Opšte informacije i vesti-*komentari*

Počalji od Hex Sub Avg 27, 2011 2:25 pm

Ta serija me jako privlači da je odgledam, ali nikako da dođe na red... Čitav taj koncept bežanja pred neprijateljem i špijuna ubačenih na brod koje nikako ne možeš da razlikuješ od svojih ljudi... Jedinstven...
Hex
Hex
Lord
Lord

Broj poruka : 1297
Datum upisa : 25.08.2011
Godina : 34
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Opšte informacije i vesti-*komentari* Empty Re: Opšte informacije i vesti-*komentari*

Počalji od Dr.Jackson Sub Avg 27, 2011 11:16 pm

S tim sto moras prvo da odgledas miniseriju Smile
Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Opšte informacije i vesti-*komentari* Empty Re: Opšte informacije i vesti-*komentari*

Počalji od phoenix Ned Avg 28, 2011 4:44 am

I ja sam je gledala na Avali!!!
Jedna od najboljih serija koje sam gledala, a odgledala sam ih puuuno!

Jedinstveni likovi od kojih svako ima svoje bubice!!! Zavera univerzalnih razmera i klasicna nit vodilja - ono sto su ljudi stvorili, preti da ih unisti.
Fenomenalno!
(Ali usud koji me prati - ne pogledah poslednju epizodu!!!) No

No, ovo je jedan od retkih slucajeva kada je remake bolji od originala, makar po kritikama!
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Opšte informacije i vesti-*komentari* Empty Re: Opšte informacije i vesti-*komentari*

Počalji od Dr.Jackson Ned Avg 28, 2011 8:47 am

Original je imao samo 2 sezone (dok nova ima 4 ) kao serija je propala dok je BSG doziveo kraj
Inace u serijal BSG-a spada i Caprica kao i stara propala serija Galactica 1980
Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Opšte informacije i vesti-*komentari* Empty Re: Opšte informacije i vesti-*komentari*

Počalji od phoenix Pon Avg 29, 2011 4:43 am

Caprica je PREQUAL.

Spojler:

Ja nemam reci za ovu seriju. Odusevila me je tongue
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Opšte informacije i vesti-*komentari* Empty Re: Opšte informacije i vesti-*komentari*

Počalji od Dr.Jackson Pon Avg 29, 2011 6:24 am

Ali i Caprica spada u BSG serijal da znas... Very Happy
Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Opšte informacije i vesti-*komentari* Empty Re: Opšte informacije i vesti-*komentari*

Počalji od phoenix Pon Avg 29, 2011 7:08 am

da, da, znam
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Opšte informacije i vesti-*komentari* Empty Re: Opšte informacije i vesti-*komentari*

Počalji od Dr.Jackson Pon Okt 31, 2011 12:45 am

Željno iščekivаnа ekrаnizаcijа legende o krаlju Arturu i vitezovimа Okruglog stolа u režiji Brаjаnа Singerа nаžаlost neće doživeti svetlo dаnа, otkrio je reditelj u nedаvnom intervjuu zа SFKS . Međutim, propаst nаvedenog projektа verovаtno će otvoriti prostor zа drugi Singerov željno iščekivаni film - visokobudžetnu ekrаnizаciju Bаttletаr Gаlаctice . Podsjetimo, Singer je pre dve godine kаko nаmerаvа pristupiti rimejku kultnog Ekcаliburа iz 1981. godine u režiji DŽonа Boormаnа , а kojegа je Boormаn svojevremeno snimio nаkon što nije uspeo ekrаnizirаti trilogiju Gospodаr prstenovа . Uprkos tome, Ekcаlibur je u očimа brojnih fаnovа ostаo jedinа dostojnа ekrаnizаcijа legende o Arturu. "Dа, nаžаlost, neće biti ništа od togа. Žаrko sаm gа želeo snimiti. Fаn sаm Boormаnovog filmа i nаmerаvаo prionuti poslu po zаvršetku rаdа nа Jаck The Giаnt Killer . Film smo nаmerаvаli snimаti u sаrаdnji sа Vаrner Brosom, no studio je istovremeno prihvаtio drugi film o krаlju Arturu [u režiji Gijа Ritchieа , op.p.]. U osnovi, pomenuti film bio je spremniji krenuti u produkciju negoli onаj nаš. Zbog togа je u konаčnici nаšа verzijа Ekcаliburа odbаčenа. Međutim, nаkon što se to dogodilo, omogućilo mi je dа odmаh krenem sа rаdom nа rаzvoju Bаttlestаr Gаlаctice ", otkrio je Singer. Podsjetimo, već otprije je poznаto kаko Singerovа inčicа Gаlаctice neće imаti nikаkve vez sа telvizijskom verzijom iz perа Ronа D. Mooreа , već će se nаslаnjаti nа Originаlnu seriju, sа njenim tvorcem Glenom Lаrson kаo producentom filmа. Stogа je zа očekivаti kаko ćemo u nаjаvljenom filmu videti puno više nаučno-fаntаstičnih elemenаtа nego u RDM-ovoj seriji, počev od lаserа, preko vаnzemаljаcа, pа sve do Stаrbuck muškаrcа (iаko ni "onаj" iz RDM-ove serije nije bio dаleko od tog pojmа). Štаviše, tаkvu bi Gаlаcticu verovаtno gledаli i pre nekoliko godinа dа je Fok tokom 2000. godine prihvаtio projekаt koji su im zаjednički podаstrli Singer i Tom DeSаnto . Od nаvedenog projektа u jаvnost su svojedobno iscurili i neki konceptuаlni crteži, а među njimа i izgled cilonskih centurionа koje možete videti u nаstаvku. Kаko bilo, ostаje nаm pričekаti što će genijаlаc i zаljubljenik u nаučnu fаntаstiku kаo što je Brаjаn Singer smisliti kаd je u pitаnju Bаttlestаr Gаlаcticа 3.0.
Opšte informacije i vesti-*komentari* Desantotoster4
Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Opšte informacije i vesti-*komentari* Empty Re: Opšte informacije i vesti-*komentari*

Počalji od phoenix Pon Okt 31, 2011 7:03 am

Sorry za Artura i ekipu, ali YEY za Galacticu!!!!
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Opšte informacije i vesti-*komentari* Empty Re: Opšte informacije i vesti-*komentari*

Počalji od phoenix Uto Nov 15, 2011 7:10 am

Opšte informacije i vesti-*komentari* 392705_10150948409460581_630410580_21670119_1366307300_n
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Opšte informacije i vesti-*komentari* Empty Re: Opšte informacije i vesti-*komentari*

Počalji od Dr.Jackson Uto Nov 15, 2011 7:19 am

U zid!! U zid!! U zid!! Laughing Laughing Laughing
No comment....
Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Opšte informacije i vesti-*komentari* Empty Re: Opšte informacije i vesti-*komentari*

Počalji od Hex Uto Nov 15, 2011 8:42 am

LaughingLaughingLaughingLaughingLaughing
Hex
Hex
Lord
Lord

Broj poruka : 1297
Datum upisa : 25.08.2011
Godina : 34
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Opšte informacije i vesti-*komentari* Empty Re: Opšte informacije i vesti-*komentari*

Počalji od phoenix Sre Nov 16, 2011 8:59 am

Pojma nemate koliko sam se smejala kad sam ovo videla!!!! Prvo gledam, mala slika, sta li je ovo, kakva evolucija, kad ono... BOOM Laughing Very Happy
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Opšte informacije i vesti-*komentari* Empty Katee Sackhoff u "CSI: Crime Scene Investigation"

Počalji od phoenix Čet Dec 29, 2011 1:39 am

Kao sto sam naslov teme kaze, Katee Sackhoff, aka Kara Thrace "Starbuck", se pojavila u popularnoj krimi seriji "Mesto zlocina".

Ona tumaci ulogu detektiva Frenki Rid.

http://www.imdb.com/title/tt1640840/


Opšte informacije i vesti-*komentari* Csi-katee-sackhoff

Opšte informacije i vesti-*komentari* Katee-Sackhoff_240
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Opšte informacije i vesti-*komentari* Empty Re: Opšte informacije i vesti-*komentari*

Počalji od Dr.Jackson Čet Dec 29, 2011 2:23 am

Lepo joj stoji crvena kosa Very Happy
Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Opšte informacije i vesti-*komentari* Empty Re: Opšte informacije i vesti-*komentari*

Počalji od phoenix Čet Dec 29, 2011 7:42 am

Da, ja sam se bas iznenadila kad sam je videla, a onda sam se setila da sam pocetkom godine (davno bese, zar ne?) procitala negde da ce biti u par epizoda tamo Cool
Ukupno je gostovala u 3 epizode
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Opšte informacije i vesti-*komentari* Empty Re: Opšte informacije i vesti-*komentari*

Počalji od Dr.Jackson Čet Dec 29, 2011 8:03 am

A na ovoj slici je bas ispala da je ne prepoznas Very Happy
Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Opšte informacije i vesti-*komentari* Empty Re: Opšte informacije i vesti-*komentari*

Počalji od phoenix Čet Dec 29, 2011 8:15 am

Da Very Happy

Inace, gostovala je i u "The Big Bang Theory" sa George-om Takei-om Very Happy
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Opšte informacije i vesti-*komentari* Empty Re: Opšte informacije i vesti-*komentari*

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu