Forum obuhvata sve podžanrove SF-a ukratko rečeno ceo Sci-Fi!

Ukoliko volite Sci-Fi kanal onda je ovo nesumljivo forum za vas.Ceo forim je izdeljen u najpopularnije tv serije tako na prvi pogled može se reći da je ovo forum o svim SF i Fantasy serijama.Ovo su neki od naslova:Charmed,The X files,Star Trek,Buffy the Vampire Slayer,Lost,Stargate,The Lord of the Rings,Star Wars,Supernatural,Legend of the Seeker...ali ipak to je samo delic onoga sto mozete pronaci

Ako mislite da nešto "fali" Smile nema problema napravićemo forum samo za vas,naravno ukoliko se ukaže prilika za to

Dakle:Ako volite Sci-Fi chanel da gledate,ako volite naucnu fantastiku,magiju,vampire,horore....
Pronasli ste pravi forum!
__________________
SCI-FI SERBIA
Forum zvanično počeo s radom 21.08.2011


Join the forum, it's quick and easy

Forum obuhvata sve podžanrove SF-a ukratko rečeno ceo Sci-Fi!

Ukoliko volite Sci-Fi kanal onda je ovo nesumljivo forum za vas.Ceo forim je izdeljen u najpopularnije tv serije tako na prvi pogled može se reći da je ovo forum o svim SF i Fantasy serijama.Ovo su neki od naslova:Charmed,The X files,Star Trek,Buffy the Vampire Slayer,Lost,Stargate,The Lord of the Rings,Star Wars,Supernatural,Legend of the Seeker...ali ipak to je samo delic onoga sto mozete pronaci

Ako mislite da nešto "fali" Smile nema problema napravićemo forum samo za vas,naravno ukoliko se ukaže prilika za to

Dakle:Ako volite Sci-Fi chanel da gledate,ako volite naucnu fantastiku,magiju,vampire,horore....
Pronasli ste pravi forum!
__________________
SCI-FI SERBIA
Forum zvanično počeo s radom 21.08.2011
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings]

4 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings] Empty BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings]

Počalji od phoenix Pon Avg 20, 2012 4:40 am

Belgarijada je delo epske fantastike koje je uz pomoc svoje zene Lije napisao Dejvid Edings '80-ih godina 20. veka.

Serijal nam govori o mladicu Garionu koga na putovanju ka ostvarenju sudbine kao Deteta Svetlosti prate tetka Pol i Stari Vuk. Kako putovanje protice, Garion postaje svestniji svoje duznosti, ali i dara zvanog carobnjastvo. Usput srece zanimljive likove, stice prijatelje, spoznaje cari ljubavi, ali ni neprijatelji ne zaostaju za njim. Garion juri ka ostarenju Prorocanstva, susretu sa Detetom Tame, bogom Torakom.

Serijal Belgarijada se sastoji od 5 knjiga:
- Pion prorocanstva
- Kraljica carobnjastva
- Magijski gambit
- Cudotvorceva kula
- Cudesna zavrsnica

Ipak, ova prica se ne zavrsava, vec nastavlja jos jednim epom od 5 knjiga zvani Malorijada, jer iako se Belgarijada zavrsila, konacni susret Deteta Svetlosti i Deteta Tame se mora desiti jos jednom, kako bi se donela konacna odluka o sudbini sveta. Ali, ko je novo Dete Tame?

Malorijada se sastoji iz sledecih dela:
- Cuvari zapada
- Kralj Murga
- Gospodar demona iz Karende
- Carobnica iz Darsive
- Prorocica iz Kela

http://davideddings.wikia.com/wiki/Main_Page
http://www.laguna.rs/a61_autor_dejvid_edings_laguna.html

BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings] 57795
BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings] O_AoouuJAvryfW9nT
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings] Empty Re: BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings]

Počalji od Dr.Jackson Pon Avg 20, 2012 8:55 am

Brate mili koliko knjiga Shocked

Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings] Empty Re: BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings]

Počalji od phoenix Uto Avg 21, 2012 1:32 am

Pa, taman je sve lepo objasnjeno. Inace, ima jos 2 knjige, Belgarat carobnjak i Polgara carobnica u kojima se, valjda, nalazi istorija citavog tog sveta i radnja se desava pre ove glavne. Sad videh da ima i knjiga Rivanski kodeks (to je valjda nastavak ili sazetak ovih 10 knjiga).
Procitaj malo i ovo:
http://en.wikipedia.org/wiki/David_Eddings
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings] Empty Re: BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings]

Počalji od Elrond Smith Pet Jul 12, 2013 2:23 am

Procitao sam prvi serijal i poceo drugi Wink
Mada sam kod drugog serijala malo zastao, jer imam efekat deja vu
ali vraticu mu se vec hehehe
koji vam je omiljeni lik iz ovog serijala knjiga? Smile
Elrond Smith
Elrond Smith
Officer
Officer

Broj poruka : 566
Datum upisa : 12.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings] Empty Re: BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings]

Počalji od Teal'C Pet Jul 12, 2013 6:15 am

Oba serijala sam čitao : D
Nerviraju me Polgara, Se Nedra i još poneko Very Happy
I nervira me to što se sve vrti oko Alorna :P
I Arendi i Tolnedarci moraju da pomažu Alornima u etničkim čišćenjima Angaraka :P Mislim...
Oba serijala se svode na to da se Angaraci ili istrebe ili da im se vera uništi :P
Teal'C
Teal'C
Cadet
Cadet

Broj poruka : 90
Datum upisa : 08.07.2013
Godina : 28
Lokacija : Čulak

Nazad na vrh Ići dole

BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings] Empty Re: BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings]

Počalji od phoenix Pet Jul 12, 2013 11:48 pm

Elrond Smith, taj deja vu je namenski. Iako se moze steci utisak da se radnja ponavlja, mene to ne sprecava da uzivam u knjigama.

Teal'C, ne znam da li si ceprkao po netu nesto oko serijala. Znas li da je Edings ovo poceo da pise iz nekoliko razloga. Na prvom mestu, jer mu se svideo svet koji je stvorio, i mapa koju je nacrtao na salveti jednog restorana. Ali, jedan od bitnijih razloga, jeste taj sto je zeleo da napise dobro delo epske fantastike, i pritom isparodira taj isti zanr. Zato, nemoj da se cudis sto je sve preterano crno-belo, sto zapad ide protiv istoka, i tako dalje. To mu je i bila namera.

Ovo je pre svega jedna porodicna prica, stavljena u neki izmisljeni svet, sa namerom da nasmeje citaoca i odvede ga malo dalje od surove realnosti.


Sto se tice omiljenog lika... Ne znam, Svileni je univerzalno najomiljeniji lik, cak i samom autoru, ali meni se najvise svidja Beldin! :p:
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings] Empty Re: BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings]

Počalji od Teal'C Sub Jul 13, 2013 12:00 pm

Svileni ? :p:
Kal Zakat bre i Tot dva najbolja lika
Teal'C
Teal'C
Cadet
Cadet

Broj poruka : 90
Datum upisa : 08.07.2013
Godina : 28
Lokacija : Čulak

Nazad na vrh Ići dole

BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings] Empty Re: BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings]

Počalji od phoenix Ned Jul 14, 2013 12:52 am

Svileni je omiljen medju fanovima, a i samom autoru je bilo najzanimljivije pisati njegov lik.

Meni je, kao sto rekoh, omiljeni Beldin, jer je jedini koji moze da razoruza bilo koji drugi lik.

Tot je zanimljiv. Very Happy 
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings] Empty Re: BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings]

Počalji od Elrond Smith Uto Jul 16, 2013 11:19 pm

@ phoenix
pa to i ja pricam... ponavlja se. Da, citam i dalje, ali ta repetitivnost zaista zna da smori, jer je kraj vrlo predvidiv u skoro svakoj knjizi.

To me podsjeca na nacin pisanja Terry Goodkind-a i njegov "Seeker of the truth" serijal. Imam sve knjige, znatno su detaljnije i obimnije od Belgarijade i Molarijade, ali Terry ima isti problem... ne umije da napravi zavrsnicu, a cesto zna da ponovi identicne recenice u razlicitim knjigama.
To ima i prednosti, jer neko moze da procita bilo koju knjigu iz serijala i opet ce skapirati osnovne stvari i moze uzivati u knjizi.
Ali onima koji citaju sve knjige to zna i da zasmeta.

Sto se glavnih likova ovdje tice izgleda da se svi slazemo oko "glavna" tri lika Wink
Elrond Smith
Elrond Smith
Officer
Officer

Broj poruka : 566
Datum upisa : 12.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings] Empty Re: BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings]

Počalji od phoenix Čet Jul 18, 2013 2:29 am

Da, u pravu si, i ja to, naravno primecujem, ali mi ne smeta preterano. Belgarijada i Malorijada su tu, uvek, kao lakse stivo, koje moze da odmori od napora i stresa.

Posto cisto sumnjam da ce raditi srpsko izdanje, ja sam nabasala na neke PDF verzije engleskog izdanja prequel-a, Belgarata Carobnjaka, Carobnice Polgare i Rivanskog kodeksa, i veoma mi je zanimljivo da ih citam, na engleskom. Mozda moze da se bolje oseti originalna zamisao, i humor autora, nego kada citamo prevode, jer neki delic sarma moze da se izgubi.
Moze se reci da su pisani u istom stilu kao i ostale knjige, ali bitna razlika je sto su pisani u prvom licu. To ne vazi za Rivanski Kodeks, jer mu to dodje kao neka enciklopedija, tj. koliko sam bacila pogled, skup "svetih tekstova" iz price.

Zbog onih koji nisu citali Belgarata Carobnjaka.:
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings] Empty Re: BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings]

Počalji od Elrond Smith Čet Jul 18, 2013 6:27 am

Hmmm nisam nabasao na to jos, ali zvuci interesantno.
Kako vecinu dana provodim pred kompjuterom (preko 10-12 sati dnevno) nemam snage da jos i citam knjige preko "ekrana" Wink
Probacu da ih nadjem na amazonu pa kada budem pravio sledecu kupovinu mozda ih i ukljucim hehehe
Problem je sto ima toliko knjiga koje vec zelim da kupim!!!
A i ovi nasi su poceli zaista da smaraju sa PDV-om i carinom.
Ako i to pocnem da placam na kraju ce ispasti da ce knjige kostati trecinu svote koju izdvojim za kupovinu!! ??? 

Ponekad mi se, doduse, omakne da knjige procitam preko tableta, ali to je rijetko i obicno kada papirno izdanje i ne postoji ili kada nesto zaista zelim da sto prije procitam.
Elrond Smith
Elrond Smith
Officer
Officer

Broj poruka : 566
Datum upisa : 12.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings] Empty Re: BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings]

Počalji od phoenix Pet Jul 19, 2013 2:09 am

To je kul.
Ja cisto sumnjam da ce Laguna izdavati ove 3 knjige, jer imam utisak da nisu nesto dobro prosli sa citavim serijalom od 10 knjiga... Proslo je, cini mi se 3 godine otkad je izdat poslednji deo, Prorocica iz Kela.

Inace nebitno, ali jeste li primetili da korice knjige iz Malorijade formiraju nesto kao mapu? Ako se bolje pogleda, na svakoj knjizi se pored glavnog motiva (crteza) u pozadini nalazi i motiv sa prethodne knjige. Very Happy
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings] Empty Re: BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings]

Počalji od Elrond Smith Pet Jul 19, 2013 7:58 am

hmmm to mi je promaklo :p: 

Sto se amazona tice ozbiljno razmisljam da knjige adresiram na prijatelja u EU, pa kada dodje da mi donese.
Na taj nacin cu ili fino da ustedim ili da kupim jos koju knjigu umjesto da placam PDV+Carinu...
Elrond Smith
Elrond Smith
Officer
Officer

Broj poruka : 566
Datum upisa : 12.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings] Empty Re: BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings]

Počalji od phoenix Sub Jul 20, 2013 12:22 am

Zvuci kao dobar plan! Very Happy

Najjaca je fora sto sam ja propustila da kupim englesko dzepno izdanje te 3 knjige, a imale su da se kupe u Delfi knjizari u SKC-u...
Tad, kad sam ih videla, nisam bila pri parama, pa rekoh sebi "sledeci put". Cvrc, kasnije ih nije bilo. Sad 
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings] Empty Re: BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings]

Počalji od Elrond Smith Sub Jul 20, 2013 1:15 am

Znam, tako sam i ja prosao sa vise naslova... Crying or Very sad 

Kod mog plana je jedina falinka sto cu se onda nacekati dok ne dobijem knjige, ali ima i tome lijeka ... uvijek ima dosta knjiga za citanje, a ovo kada dodje dodje Wink
Elrond Smith
Elrond Smith
Officer
Officer

Broj poruka : 566
Datum upisa : 12.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings] Empty Re: BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings]

Počalji od Teal'C Čet Avg 01, 2013 12:27 am

Spojler:
Teal'C
Teal'C
Cadet
Cadet

Broj poruka : 90
Datum upisa : 08.07.2013
Godina : 28
Lokacija : Čulak

Nazad na vrh Ići dole

BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings] Empty Re: BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings]

Počalji od Elrond Smith Čet Avg 01, 2013 8:02 am

Kao sto ja i ranije rekoh, lik ne umije da pravi zavrsnice.
Knjige su ok sve dok ne dodje do "glavnog raspleta" kada mi je vise puta pripalo muka... Crying or Very sad 
Elrond Smith
Elrond Smith
Officer
Officer

Broj poruka : 566
Datum upisa : 12.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings] Empty Re: BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings]

Počalji od Dr.Jackson Čet Avg 01, 2013 9:10 am

Mislim da , koliko sam ja vec upoznat , taj lik je napisao takve rasplate , jer je zeleo da napravi satiru na racun EF-a Wink 

Zapravo , zeleo je da ismeje sam zanr koji je nerealan do bola Zezanje Laughing 
Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings] Empty Re: BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings]

Počalji od Elrond Smith Čet Avg 01, 2013 10:00 am

pa nisam bas siguran
a sigurno nije ni jedini koji ne umije da napravi zavrsnice
odakle ti takva ideja uopste?
"neka njegova izjava" (cik da mu povjerujemo, a da to nije samo izgovor) ili "cuo/procitao sam da je neko rekao"
Elrond Smith
Elrond Smith
Officer
Officer

Broj poruka : 566
Datum upisa : 12.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings] Empty Re: BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings]

Počalji od phoenix Pet Avg 02, 2013 1:19 am

Da se to procitati u njegovim intervjuima. Mislim da je u pocetku hteo da napravi sprdnju, ali se malo zaneo, pa mu se svidelo sta radi. :p:

Ali, da, zavrsnice mu jesu malo predvidljive.
Mene briga, volim ove knjige, hehe.


Evo njegovog intervjua iz 2007. godine.
Intervju:



Kao sto vidite, poprilicno je svojeglav. Tj. pise sta mu se cefne.
"I'm not an egomaniac. I'll write what I want to write. If the readers don't like it, tough noodgies."
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings] Empty Re: BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings]

Počalji od Elrond Smith Pet Avg 02, 2013 9:11 am

Ma moze on da kaze sta god hoce, ali je cinjenica da do sada nije napisao niti jednu jedinu zavrsnicu da valja... mislim, makar da pokaze da zna da to uradi?!?!?
Sooooo.... no! Nema pojma sa zavrsnicama.
Dok ne napise neku da valja necu povjerovati da to zaista zna i da uradi.
Kao sto rekoh nije jedini...
Elrond Smith
Elrond Smith
Officer
Officer

Broj poruka : 566
Datum upisa : 12.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings] Empty Re: BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings]

Počalji od phoenix Sub Avg 03, 2013 12:58 am

U pravu si, slazem se za to za zavrsnice.

Inace, Edings se upokojio 2009. godine, a cini mi se da mu je zena umrla dve godine ranije.
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings] Empty Re: BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings]

Počalji od Elrond Smith Sub Avg 03, 2013 9:42 pm

Bah... nisam znao da je "otisao"...
Kako nasi i dalje izbacuju knjige svake godine nije mi ni palo na pamet... nekako sam podrazumijevao da i dalje tipka nove price
Elrond Smith
Elrond Smith
Officer
Officer

Broj poruka : 566
Datum upisa : 12.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings] Empty Re: BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings]

Počalji od Teal'C Sub Avg 03, 2013 9:58 pm

umro Tolkin Sad Sad
umro Džorda Sad 
umro Edings Crying or Very sad 
Odoh i ja Sad
:goodbuy:  Cu da se roknem 
Teal'C
Teal'C
Cadet
Cadet

Broj poruka : 90
Datum upisa : 08.07.2013
Godina : 28
Lokacija : Čulak

Nazad na vrh Ići dole

BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings] Empty Re: BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings]

Počalji od phoenix Ned Avg 04, 2013 3:31 am

Eh, nemoj tako! Wink

Molimo se da Martin ne ode skoro. Smile


Elronde, ima on i radova osim ovih. Dve povezane serije "Elenium" i "Tamuli", ako se ne varam. Pojedinacnu seriju od 4, valjda, knjige "Dreamers". Dve knjige pre Belgarijade, i cini mi se, poslednju knjigu "Redemption of Althalus". Tako da, dosta je toga za citanje. Smile
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings] Empty Re: BELGARIJADA i MALORIJADA [Dejvid i Lia Edings]

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu