Forum obuhvata sve podžanrove SF-a ukratko rečeno ceo Sci-Fi!

Ukoliko volite Sci-Fi kanal onda je ovo nesumljivo forum za vas.Ceo forim je izdeljen u najpopularnije tv serije tako na prvi pogled može se reći da je ovo forum o svim SF i Fantasy serijama.Ovo su neki od naslova:Charmed,The X files,Star Trek,Buffy the Vampire Slayer,Lost,Stargate,The Lord of the Rings,Star Wars,Supernatural,Legend of the Seeker...ali ipak to je samo delic onoga sto mozete pronaci

Ako mislite da nešto "fali" Smile nema problema napravićemo forum samo za vas,naravno ukoliko se ukaže prilika za to

Dakle:Ako volite Sci-Fi chanel da gledate,ako volite naucnu fantastiku,magiju,vampire,horore....
Pronasli ste pravi forum!
__________________
SCI-FI SERBIA
Forum zvanično počeo s radom 21.08.2011


Join the forum, it's quick and easy

Forum obuhvata sve podžanrove SF-a ukratko rečeno ceo Sci-Fi!

Ukoliko volite Sci-Fi kanal onda je ovo nesumljivo forum za vas.Ceo forim je izdeljen u najpopularnije tv serije tako na prvi pogled može se reći da je ovo forum o svim SF i Fantasy serijama.Ovo su neki od naslova:Charmed,The X files,Star Trek,Buffy the Vampire Slayer,Lost,Stargate,The Lord of the Rings,Star Wars,Supernatural,Legend of the Seeker...ali ipak to je samo delic onoga sto mozete pronaci

Ako mislite da nešto "fali" Smile nema problema napravićemo forum samo za vas,naravno ukoliko se ukaže prilika za to

Dakle:Ako volite Sci-Fi chanel da gledate,ako volite naucnu fantastiku,magiju,vampire,horore....
Pronasli ste pravi forum!
__________________
SCI-FI SERBIA
Forum zvanično počeo s radom 21.08.2011
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Twilight saga

+3
Buffy
Confessor
Dr.Jackson
7 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Twilight saga - Page 2 Empty Re: Twilight saga

Počalji od Dr.Jackson Pet Jan 06, 2012 7:09 am

Pa Vampiri jesu deo religije ..i to nase stare..zato zasto uopste ulozasis u raspravu kad ti smetaju Very Happy
Goa'uldi..
Imaju u vezi zmije Very Happy
Twilight saga - Page 2 Clip_image013
*tebi covek sve mora da crta* Very Happy Pozdrav
Apep jeste bila ogromna zmija..
Bozastvo? (rekao sam da je bio Bog)
Bilo je obozavano kao nas Crnobog Laughing Laughing Laughing

Poenta..sve zatvara krug sa vampirskim otrovom Very Happy

Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Twilight saga - Page 2 Empty Re: Twilight saga

Počalji od Hex Pet Jan 06, 2012 7:33 am

Ne može da bude bog ako je u pitanju politeistička religija već isključivo božanstvo.

Goa'uldi nemaj nikakve veze sa vampirima, kao ni zmije.

Tako je, on je bio JEDNA ODREĐENA zmija, ne sve zmije, dakle nisu sve zmije demoni već Apep. :P

Kakve sad veze Crnobog ima sa bilo čime? wtf

Vampiri NEMAJU otrov... :P Ne možeš da zatvoriš krug nabrajajući nepovezane mitove i legende. Ajmo ovako: Hefest je bio grčko božanstvo. Bio je kovač. Tor je bio ratnik. Vampiri umiru na suncu. Dokazao sam ti da vampiri umiru na suncu. :P Kakve to veze ima jedno sa drugim??? Vidiš da ne može tako da se dokazuju teze.
Hex
Hex
Lord
Lord

Broj poruka : 1297
Datum upisa : 25.08.2011
Godina : 34
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Twilight saga - Page 2 Empty Re: Twilight saga

Počalji od Dr.Jackson Pet Jan 06, 2012 7:39 am

Slusaj ne moze da bude bog ako je u pitanju polietisticka religija Zezanje Laughing Laughing Laughing
Onda bi bila ateisticka Zezanje
To su Bogovi!!!! (sada zastupas ti kao verski fanatik,MONOTEISTICKI)

Vampri umiru na Suncu zbog Svaroga Pozdrav
Kratko i jednostavno Smile

Citiram ti..
Nije uopste slucajno sto su uzeti Goa'uldi da budu kao Zmija..
Nasao sam to bice ali sam zaboravio kako se zove..isto je...

Bog Apep je bio obozavam kao Bog Crnobog
(da ne kazem GAZEN)
Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Twilight saga - Page 2 Empty Re: Twilight saga

Počalji od Hex Pet Jan 06, 2012 7:48 am

Nije bog, već božanstvo... :P Ateistička religija je oksimoron, kao da si rekao tvrda meka stvar. Religije se dele na monoteističke i politeističke. Monoteističke = JEDAN bog
Politeističke= VIŠE BOŽANSTAVA

I nemoj mene da nazivaš verskim fanatikom jer je to najveća uvreda koju možeš da mi uputiš. Psuj mi sve po spisku, ali vernikom nemoj da me nazivaš. Mad Evil or Very Mad

Opet ti uzimaš Goa'ulde... Pa oni NEMAJU nikakve veze sa vampirirma.

Vampiri umiru na suncu ne zbog Svaroga već zbog toga što sunce donosi život svim živim bićima, a to je pogubno za one koji su već mrtvi (nisam se baš lepo izrazio, ali razumeš šta hoću da kažem).

Ponovo ti sa Apepom... Kažem ja tebi da je Apep zmija zato što Odin ide u tržni centar sa Višnom... :P Nemoj da brkaš babe i žabe kao što sam ja malopre uradio.
Hex
Hex
Lord
Lord

Broj poruka : 1297
Datum upisa : 25.08.2011
Godina : 34
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Twilight saga - Page 2 Empty Re: Twilight saga

Počalji od Dr.Jackson Pet Jan 06, 2012 7:53 am

Pa kad mi vredjas Bogove moram ja da te nazivam fanatikom to samo oni i cine Very Happy Poletisicke=VISE BOGOVA KRAJ!!!
VAMPIRI UMIRU NA SUNCU ZBOG SVAROGA!
JER NIKO NIJE VECI OD NJEGA!
Bravo!! cheers aj na.. Da se kucnemo
SUNCE(SVAROG Wink ) DAJE ZIVOT!
PS:Svarog nije samo Sunce ali Sunce predstavlja jedno od njegovih moci
Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Twilight saga - Page 2 Empty Re: Twilight saga

Počalji od Hex Pet Jan 06, 2012 8:00 am

Zbog čega god da umiru na suncu nema nikakve veze sa time da vampiri imaju otrov zato što je Apep zmija. Twisted Evil Ja sam pomenuo umiranje na suncu samo kao primer pogrešnog rezonovanja i povezivanja stvari koje nemaju nikakve veze jedna sa drugom.

Od Svaroga je veći bilo koji zakon fizike, zato... Da se kucnemo

Sa tobom izgleda nema rasprave, ti teraš po svome i boli tebe uvo šta ti drugi priča.

Bogove nisam uvredio nijednom, zato nemoj ni ti mene da vređaš. Mogu ja bez ikakvog problema da ti izvređam sve čega se setim, ali to ne radim jer to nije produktivno u raspravi.
Hex
Hex
Lord
Lord

Broj poruka : 1297
Datum upisa : 25.08.2011
Godina : 34
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Twilight saga - Page 2 Empty Re: Twilight saga

Počalji od Dr.Jackson Pet Jan 06, 2012 8:08 am

Svarog jeste zakon fizike i vise od toga!
On je sve!! Very Happy
On je uopsteno Univerzum Smile
Jesi nazvao si Bozanstvima U zid!! Twisted Evil

Ovako ti opet taj "otrov"..

Apepa sam povezao za ljude koji povezuju vampire sa Egiptom Da se kucnemo
On je bio demon!
Haos jednom recju!
Vracanje iz mrtvih jeste HAOS I NJEGOV PRODUKT!

Ako oces lepse..(hriscanski)
VAMPIR JE DEMON
SATANA GA JE STVORIO
SATANA TAKODJE TEZI HAOSU Da se kucnemo


To nije otrov to je vise kao proklestvo...
pa da to je praca rec za to Pozdrav

Zasto se mi uopste rasravljamo kad su vampire dovoljno izopacili da se ne zna gde je du... a gde glava Zezanje
Mi samo nagadjamo.. Wink
Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Twilight saga - Page 2 Empty Re: Twilight saga

Počalji od Hex Pet Jan 06, 2012 8:17 am

Božanstvo je termin koji se koristi za religije koje imaju više od jednog "boga". :P Nisam to ja izmislio. Ti si jedini koji se nervira kada se božanstvo nazove svojim pravim imenom.

Oko otrova se i vodi cela priča, a ne da li je Apep zmija ili zlatna ribica. Znam i ja da je Apep zmijoliko božanstvo (demon, kako god). :P

Prokletstvo koje nastupa posle smrti... Opet dolazimo do toga da se to prokletstvo ne prenosi na žive, već isključivo na one koji prethodno umru (naravno moraju da budu u nekoj meri pogođeni tim prokletstvom pre smrti inače ni to prokletstvo ne može da im se prenese).

Samo ne zaboravi da ga u Twilightu nazivaju IZRIČITO otrovom. Sećaš se scene kada onoj likuši (kako god se zvala) Edward isisava otrov iz rane? Ja o tome pričam... :P To je pojava koja se javlja samo u Twilightu. Svuda drugde čovek ne umire od samog ujeda.

Raspravljamo se zato što si ti rekao da su u Twilightu dobro prikazani vampiri, a jedino što su pogodili je da oni piju krv, da su jaki i brzi. :P
Hex
Hex
Lord
Lord

Broj poruka : 1297
Datum upisa : 25.08.2011
Godina : 34
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Twilight saga - Page 2 Empty Re: Twilight saga

Počalji od Dr.Jackson Pet Jan 06, 2012 8:20 am

Ma okej..citaj podeblano u mom prethodnom postu..

Obrni okreni vise ne zna ni sta ni ko je vampir Smile
Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Twilight saga - Page 2 Empty Re: Twilight saga

Počalji od Hex Pet Jan 06, 2012 11:38 am

Pročitao sam... Poslednji pasus je odgovor na tvoj podebljani pasus.
Hex
Hex
Lord
Lord

Broj poruka : 1297
Datum upisa : 25.08.2011
Godina : 34
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Twilight saga - Page 2 Empty Re: Twilight saga

Počalji od phoenix Sub Jan 07, 2012 4:50 am

Zasto Twillight nije dobar???

Zasto sto posvadja ljude oko sitnica...
Hehehe
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Twilight saga - Page 2 Empty Re: Twilight saga

Počalji od Buffy Pon Jan 30, 2012 12:29 pm

ljudi volim sf ali vala poceli ste da se raspravljate oko gluposti xD
ostajem pri svom misljenju da je twilight sranje Very Happy

p.s. a za ovo 2. cu samo da citiram Spike "Vampires don't sparkle xD"
msm krajnje pederski...... :P
Buffy
Buffy
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 506
Datum upisa : 21.08.2011
Lokacija : Quantico

Nazad na vrh Ići dole

Twilight saga - Page 2 Empty Re: Twilight saga

Počalji od Hex Pon Jan 30, 2012 12:35 pm

Buffy ::ljudi volim sf ali vala poceli ste da se raspravljate oko gluposti xD
ostajem pri svom misljenju da je twilight sranje Very Happy

p.s. a za ovo 2. cu samo da citiram Spike "Vampires don't sparkle xD"
msm krajnje pederski...... :P

Potpuno se slažem sa tobom... Very Happy
Hex
Hex
Lord
Lord

Broj poruka : 1297
Datum upisa : 25.08.2011
Godina : 34
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Twilight saga - Page 2 Empty Re: Twilight saga

Počalji od Buffy Pon Jan 30, 2012 12:38 pm

P.S. BOYS GET A GIRLS YOU'RE TURNING INTO A GEEKS

ah da i krsite pravila velikim slovim sto znaci da se DERNJATE I URLATE
Ja sam sat to uradila zato sto dajem primer
Buffy
Buffy
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 506
Datum upisa : 21.08.2011
Lokacija : Quantico

Nazad na vrh Ići dole

Twilight saga - Page 2 Empty Re: Twilight saga

Počalji od Buffy Pon Jan 30, 2012 12:41 pm

Jedna od najvecih magija prirode jesete nestajanje Sunca. To je ono kada usred dana Sunce izgubi svoju svetlost, pa nastane noc tako da se i zvezde mogu videti. Misterija nestanka Sunca je rasavana vise hiljada godina, a danas se u glavnim crtama uci vec u osnovnoj skoli. Radi se dakle o pomracenju Sunca. Verovanja Stari Kinezi su verovali da do pomracenja dolazi otuda sto neki zmaj proguta Sunce. Kod Egipcana to je zmijurina Apop koja napada Sunce, a kod Indusa demon Rahuj. U Peruu opet jaguar prozdire Sunce. A kod nas? Kod nas Sto se nas tice citava stvar oko pomracenja nije bas tako jednostavna, jer u nasoj tradiciji postoje razne nemani koje kidisu na Sunce (a i na Mesec): vukodlak, hale, vestice, zmijurine, djavol.

Svima je već poznata legenda o krvožednim stvorenjima, vrebaju nas noću, grickaju nam vratiće, imaju razne nadnaravne moći (ovisno koju knjigu čitamo ili koji film gledamo). Koliko su nam strašni toliko nas i fasciniraju i jednim djelom možda čak i priželjkujemo susret sa jednim takvim.

Ne da nas iscjede i ostave da umremo, nego nas zapravo zanima kako bi to bilo biti jedan od njih, i imati takve moći, biti snažan…

No, koliko zapravo ima istine u tim pričama? Malo sam istraživala po netu, i otkrila da se spominju u gotovo svakoj kulturi, daleko kroz prošlost. Zapravo je teško odrediti što su ti ljudi stvarno vidjeli i čuli, pogotovo u modernije vrijeme kada smo bombardirani raznim filmovima i serijama gdje ih opisuju na različite zanimljive načine. Ne bi bilo čudno da mašta proradi i tako možda preuveliča neki događaj ili osobu.

Postoje bolesti koje uzrokuju bljedolikost, čak i rast zubi, osjetljivost na sunce itd… Sigurno bi takva osoba, ukoliko bismo ju sreli, izgledala zastrašujuće i čudno, a čim nešto ne razumijemo pridodajemo tome neka nadnaravna svojstva, sposobnosti i zamotamo sve skupa u strašnu tamnu priču koja navodno stoji iza života takve osobe.

Grof Drakula, najpoznatiji vampir iz Transilvanije utemeljen je prema Vladu III. Tepešu koji je vladao područjem današnje Rumunjske 1446.- 1476.g. uz prekide. Bio je poznat po okrutnosti prema neprijateljima koje je nemilosrdno nabijao na kolac. Naziv Drakula vjerojatno potjeće iz viteškog Reda Zmaja (rumunjski Drac – Zmaj).

Zanimljivo je da je najviše priča o vampirima poteklo upravo sa Balkana i Istočne Europe. Jedna takva priča o vampiru potječe iz Srbije 1727.g. Govori o čovjeku imena Arnold Paole za kojeg se vjeruje da je postao vampir nakon smrti.

Arnold je služio vojsku u Grčkoj i na Levantu, te se vratio u rodno selo. Svojoj ženi rekao je da je imao susret sa vampirom za vrijeme služenja vojske. Ubio ga je, ali je osjećao kao da je proklet. Nedugo nakon što je ispričao priču Arnold umire nesretnim slučajem. Mjesec dana nakon smrti susjedi su govorili kako su ga vidjeli da luta selom.

Prijavljeno je nekoliko slučaja smrti. Došle su vlasti iz Beograda, otvorili su grob i našli pomaknuto tijelo otvorenih usta natopljenih krvlju. Prekrili su ga češnjakom i zabili mu kolac kroz srce pri čemu je leš ispustio užasavajući krik!

Nakon nekog vremena još se dogodilo nekoliko ubojstava gdje su pronađeni desetogodišnja djevojčica, sedamnajstogodišnja djevojka, te seljak za koje se smatralno da su vampiri. Probodena su im srca kolcima, glave odsjećene, tijela spaljena. Nakon toga ubojstva su prestala.

Prvi puta riječ “vampir” spomenuta je 1734. u Oxfordskom Engleskom rječniku, a vezana je upravo za ovaj slučaj gore naveden.

U 18. i 19. stoljeću u Americi ljudi su svojim umrlima vadili srca i odsjecali glave kako bi bili sigurni da se neće vratiti i ubiti ih. U Africi su zabilježene priče domorodaca koji opisuju bića koja se mogu pretvoriti u razne ptice ili krijesnice koje proganjaju djecu i sišu krv noću.

1970-tih u Londonu se skupila grupa amatera koja su se smatrala ubojicama vampira, te su se noću okupljali na grobljima. Nekoliko knjiga je napisano na tu temu koje tvrde da su pronašli cijelo gnjezdo vampira i ubili ih.

Ta “vampirska” bića prate nas kroz povijest, i iako zapravo većina nas smatra da ne postoje svjesni smo legenda o njima i možda tamo negdje u kutu zdrave pameti ostaje mjesto rezervirano za mogućnost istinitosti ovih priča.

Jer svaka legenda leži na nekim temeljima. Vjerojatno iskrivljenim kroz godine, možda preuveličanim, ali priče su ipak od nekuda krenule.

Pa imajmo na umu da je svašta na ovom svijetu moguće, bili mi spremni vjerovati u to ili ne.

evo vam pa se koljite Very Happy
Buffy
Buffy
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 506
Datum upisa : 21.08.2011
Lokacija : Quantico

Nazad na vrh Ići dole

Twilight saga - Page 2 Empty Re: Twilight saga

Počalji od phoenix Uto Jan 31, 2012 8:04 am

Buffy ::
Prijavljeno je nekoliko slučaja smrti. Došle su vlasti iz Beograda, otvorili su grob i našli pomaknuto tijelo otvorenih usta natopljenih krvlju. Prekrili su ga češnjakom i zabili mu kolac kroz srce pri čemu je leš ispustio užasavajući krik!

OFF topic:


Verujem da je ova cinjenica duboko medicinski utemeljena. Nisam to toliko proucavala, ili detaljno citala o tome, ali, ima par slucajeva, koje bi ja nazvala 'posmrtni izdisaj'.

Naime, nakon smrti, neka kolicina vazduha ostaje u telu, koji se pod odredjenim pritiskom ispusti, pa se moze dobiti utisak da pokojnik nije 100% mrtav...

Ispravite me ako sam nesto pogresila ili izvrnula.
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Twilight saga - Page 2 Empty Re: Twilight saga

Počalji od Buffy Uto Jan 31, 2012 9:33 am

kako god vratimo se zdravom razumu,jer sve ovo polako ostaje pomalo boesno,msm da su ovi koji su pravili twilight znali da ce svetlucavim maneken postati tema bolesne svadje udavili bi se svoj prada kaisem Very Happy
Buffy
Buffy
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 506
Datum upisa : 21.08.2011
Lokacija : Quantico

Nazad na vrh Ići dole

Twilight saga - Page 2 Empty Re: Twilight saga

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu