Forum obuhvata sve podžanrove SF-a ukratko rečeno ceo Sci-Fi!

Ukoliko volite Sci-Fi kanal onda je ovo nesumljivo forum za vas.Ceo forim je izdeljen u najpopularnije tv serije tako na prvi pogled može se reći da je ovo forum o svim SF i Fantasy serijama.Ovo su neki od naslova:Charmed,The X files,Star Trek,Buffy the Vampire Slayer,Lost,Stargate,The Lord of the Rings,Star Wars,Supernatural,Legend of the Seeker...ali ipak to je samo delic onoga sto mozete pronaci

Ako mislite da nešto "fali" Smile nema problema napravićemo forum samo za vas,naravno ukoliko se ukaže prilika za to

Dakle:Ako volite Sci-Fi chanel da gledate,ako volite naucnu fantastiku,magiju,vampire,horore....
Pronasli ste pravi forum!
__________________
SCI-FI SERBIA
Forum zvanično počeo s radom 21.08.2011


Join the forum, it's quick and easy

Forum obuhvata sve podžanrove SF-a ukratko rečeno ceo Sci-Fi!

Ukoliko volite Sci-Fi kanal onda je ovo nesumljivo forum za vas.Ceo forim je izdeljen u najpopularnije tv serije tako na prvi pogled može se reći da je ovo forum o svim SF i Fantasy serijama.Ovo su neki od naslova:Charmed,The X files,Star Trek,Buffy the Vampire Slayer,Lost,Stargate,The Lord of the Rings,Star Wars,Supernatural,Legend of the Seeker...ali ipak to je samo delic onoga sto mozete pronaci

Ako mislite da nešto "fali" Smile nema problema napravićemo forum samo za vas,naravno ukoliko se ukaže prilika za to

Dakle:Ako volite Sci-Fi chanel da gledate,ako volite naucnu fantastiku,magiju,vampire,horore....
Pronasli ste pravi forum!
__________________
SCI-FI SERBIA
Forum zvanično počeo s radom 21.08.2011
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Stargate

4 posters

 :: SF :: Stargate

Ići dole

Stargate            Empty Stargate

Počalji od Dr.Jackson Pon Avg 29, 2011 6:37 am

Stargate            Stargateposter
Zvezdana kapija (engl. Stargate) je američki naučnofantastični film iz 1994. koji je režirao Roland Emerih. Zaplet filma je zasnovan na pronalasku staroegipatskog artefakta za koji se ispostavi da predstavlja vanzemaljski uređaj za međuzvezdana putovanja. Američko ratno vazduhoplovstvo koristi taj uređaj da bi odabranu grupu ljudi poslalo na udaljenu planetu. Iako film nije oduševio kritičare, na bioskopskim blagajnama je bio mnogo uspešniji i vremenom je stekao kultni status. Po filmu je snimljena dugovečna TV serija Zvezdana kapija SG-1, pa je film tako postao temelj popularne medijske franšize.
Zaplet
Film postavlja temelje za sve potonje delove franšize objašnjavajući pojam, funkciju i istoriju zvezdane kapije. Početne scene prikazuju kapiju u Gizi 1928. Kasnije, u sadašnjosti (1994.), glavni lik, Danijel Džekson (Džejms Spejder) predstavljen je kao neuspešni egiptolog koji brani neobičnu teoriju o nastanku piramida, aludirajući na njihovo vanzemaljsko poreklo. Njegove teorije zainteresuju čelnike američke avijacije, koji od njega traže da im pomogne u dešifrovanju hijeroglifa sa kamenja nađenog u Gizi, sada smeštenog u vojnoj bazi.
Džekson uspeva da uspešno prevede ime "Zvezdana kapija" sa kamenja i otkriva da su simboli prikazani u unutrašnjosti prstena odgovaraju položaju zvezda, odnosno sazvežđima. Ovi simboli nalaze se u grupama od sedam natpisa, zbog čega Džekson pretpostavlja da su prvih šest oznaka sazvežđa tačke u prostoru kojima se može izvesti jedna nova lokacija, a sedma oznaka predstavlja tačku polaska, trenutnu lokaciju, i tako opisuje međuzvezdano putovanje. U ovom trenutku on je pokazao da zvezdana kapija, kada je pod naponom, može zaključati sedam simbola na svoje mesto. Do Danijelovog otkrića, samo je šest simbola uspešno zaključano. Džekson je identifikovao sedmi simbol i markirajući tačku porekla otvorio kapiju.
Stvorio se vodeni vrtlog unutar prstena. Poslata je sonda, koja je praćena na ekranu. Snimak poslat natrag otkriva atmosferu pogodnu za život unutar hrama na, kako se čini, drugoj planeti. Pukovniku Džeku O`Nilu je naređeno da povede tim kroz kapiju da bi utvrdili da li postoji vojna pretnja sa druge strane. Ako pretnja postoji, onda da uništi kapiju nuklearnim bombama da niko ne bi mogao da putuje kroz kapiju ka Zemlji. Kako kapija radi samo u jednom smeru, Danijel Džekson postaje deo O`Nilovog tima, da bi dešifrovao oznake i tako omogućio timu da se vrati kući.
Sa druge strane O`Nilov tim otkriva civilizaciju robova pod službom tuđinca koji liči na egipatskog boga Ra. On i njegovi bogovi-podanici uzimaju ljudski oblik, zapovedajući robovima sa matičnog broda, koji koristi piramidu kao odbojnik za sletanje, i nekoliko manjih brodova. Tim se sprijateljuje sa ljudima, a Džekson neznajući biva oženjen sa lokalnom ženom. Međutim, tim zarobljavaju Raovi podanici, koji uzimaju i nuklearno oružje, koje Ra planira da pošalje natrag na Zemlju, povećavajući njegovu razornu moć sto puta. Nakon mnogo borbe, O`Nilov tim uspeva da izazove pobunu stanovništva, koje savlađuje Raove podanike a njega primorava da pobegne u matični brod. Nemoćan da razoruža bojeve glave, O`Nil ih teleportuje na matični brod, koji eksplodira u orbiti. Pošto je Ra mrtav, civilizacija može živeti u miru; O`Nilov tim se vraća kući bez Džeksona koji ostaje sa ženom u koju se zaljubio.


Iako ima male razlilke u odnosu na seriju Stargate je fenomenalan film.Vec u startu necete vidoi Richard Den Andersona vec Kurt Russela kao Jack O'Nilla.No bez obzira na to film je stvarno odlican.Stoga ko hoce da gleda Stargate pre serija neka pogleda film
Komentari?

Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Stargate            Empty Re: Stargate

Počalji od phoenix Pon Avg 29, 2011 7:06 am

mislim da sam gledala
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Stargate            Empty Re: Stargate

Počalji od phoenix Sre Okt 05, 2011 1:24 am

Danas sam odgledala trejler, i ako je film i malo nalik njemu, odlican je. Smesno mi je to sto su u ulozi Jacksona, Spader i Shanks, dosta slicni! Laughing
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Stargate            Empty Re: Stargate

Počalji od Dr.Jackson Sre Okt 05, 2011 1:59 am

Ja nisam ni provalio da su to razlicti glumci dok mi sad ti nisi rekla... Laughing Laughing Shocked
E to se zove majstorija u pronalazenju indeticnog glumca... Very Happy Da se kucnemo
Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Stargate            Empty Re: Stargate

Počalji od phoenix Sre Okt 05, 2011 3:46 am

Dr.Jackson ::Ja nisam ni provalio da su to razlicti glumci dok mi sad ti nisi rekla... Laughing Laughing Shocked
E to se zove majstorija u pronalazenju indeticnog glumca... Very Happy Da se kucnemo

haha, pa umeju nekad da pogode
Inace, posto se uvek nekako pogodi da vidim kod nas nekog ko lici na neke strane likove, sad cekam da vidim nekog od ovih...
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Stargate            Empty Re: Stargate

Počalji od Davor Pon Nov 07, 2011 7:11 am

Znaci odgledao sve Stargate serije i filmove sto postoje, cekam onaj najavljeni film kojim se zavrsava fransiza iz Atlantisa, jedino me Universe razocarao malo al opet steta sto je ukinut mnogo toga ostalo nezavrseno... Smile

Davor
New member
New member

Broj poruka : 3
Datum upisa : 07.11.2011
Godina : 37

Nazad na vrh Ići dole

Stargate            Empty Re: Stargate

Počalji od Dr.Jackson Pon Nov 07, 2011 7:18 am

I mene je isto Universe razoracao..mislim dobar je i on..
Svi kazu da je full 2. sezona narocito kraj...
I ja jedva cekam film za kraj SGA Jupi
Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Stargate            Empty Re: Stargate

Počalji od phoenix Uto Nov 29, 2011 7:22 am

Krivo mi je sto se Jackson osisao u trecoj sezoni SG-1... Bio mi je bolji sa duzom kosicom Very Happy
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Stargate            Empty Re: Stargate

Počalji od Dr.Jackson Uto Nov 29, 2011 8:45 am

Oh vidim pustili sezonu 3 na Happy TV-u a?

Nece vise da ima dugu kosu ubuduce samo da znas.... Sad
Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Stargate            Empty Re: Stargate

Počalji od phoenix Uto Nov 29, 2011 8:56 am

Daa Jupi
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Stargate            Empty Re: Stargate

Počalji od Dr.Jackson Uto Nov 29, 2011 8:58 am

Yey super!!!!!
S'd cu to da gledam a ne dramu i kukulele mrkelje od Vampire Diariesa!!! Zezanje Laughing
Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Stargate            Empty Re: Stargate

Počalji od phoenix Uto Nov 29, 2011 10:28 am

Dr.Jackson ::Yey super!!!!!
S'd cu to da gledam a ne dramu i kukulele mrkelje od Vampire Diariesa!!! Zezanje Laughing


Hehehehe, umesto "dajari" ili kako god se izgovara, ja procitah "dajarija", ili po nasi (dijareja...) :P
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Stargate            Empty Re: Stargate

Počalji od Dr.Jackson Sre Nov 30, 2011 12:23 am

phoenix ::
Dr.Jackson ::Yey super!!!!!
S'd cu to da gledam a ne dramu i kukulele mrkelje od Vampire Diariesa!!! Zezanje Laughing


Hehehehe, umesto "dajari" ili kako god se izgovara, ja procitah "dajarija", ili po nasi (dijareja...) :P


Dijareja.... Laughing Laughing Laughing
Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Stargate            Empty Re: Stargate

Počalji od phoenix Čet Dec 22, 2011 8:29 am

Videh lika u menzi, isti O'Nil!!!!! Haha
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Stargate            Empty Re: Stargate

Počalji od Dr.Jackson Čet Dec 22, 2011 8:33 am

phoenix ::Videh lika u menzi, isti O'Nil!!!!! Haha

Laughing Laughing
Pa zar je bas toliko "stari" student Zezanje
Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Stargate            Empty Re: Stargate

Počalji od phoenix Čet Dec 22, 2011 8:40 am

Grrr. Znala sam da ce neko tako odgovoriti, ako ne pojasnim... Laughing

Ne, nije star student, ali bas lici Laughing
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Stargate            Empty Re: Stargate

Počalji od AleksaVP Sub Avg 03, 2013 1:44 pm

Dok cekam da se pojavi osma sezona Doctora , krecem od pocetka SG-1
AleksaVP
AleksaVP
Novice
Novice

Broj poruka : 15
Datum upisa : 29.07.2013
Godina : 31
Lokacija : Nis

Nazad na vrh Ići dole

Stargate            Empty Re: Stargate

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 :: SF :: Stargate

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu