Forum obuhvata sve podžanrove SF-a ukratko rečeno ceo Sci-Fi!

Ukoliko volite Sci-Fi kanal onda je ovo nesumljivo forum za vas.Ceo forim je izdeljen u najpopularnije tv serije tako na prvi pogled može se reći da je ovo forum o svim SF i Fantasy serijama.Ovo su neki od naslova:Charmed,The X files,Star Trek,Buffy the Vampire Slayer,Lost,Stargate,The Lord of the Rings,Star Wars,Supernatural,Legend of the Seeker...ali ipak to je samo delic onoga sto mozete pronaci

Ako mislite da nešto "fali" Smile nema problema napravićemo forum samo za vas,naravno ukoliko se ukaže prilika za to

Dakle:Ako volite Sci-Fi chanel da gledate,ako volite naucnu fantastiku,magiju,vampire,horore....
Pronasli ste pravi forum!
__________________
SCI-FI SERBIA
Forum zvanično počeo s radom 21.08.2011


Join the forum, it's quick and easy

Forum obuhvata sve podžanrove SF-a ukratko rečeno ceo Sci-Fi!

Ukoliko volite Sci-Fi kanal onda je ovo nesumljivo forum za vas.Ceo forim je izdeljen u najpopularnije tv serije tako na prvi pogled može se reći da je ovo forum o svim SF i Fantasy serijama.Ovo su neki od naslova:Charmed,The X files,Star Trek,Buffy the Vampire Slayer,Lost,Stargate,The Lord of the Rings,Star Wars,Supernatural,Legend of the Seeker...ali ipak to je samo delic onoga sto mozete pronaci

Ako mislite da nešto "fali" Smile nema problema napravićemo forum samo za vas,naravno ukoliko se ukaže prilika za to

Dakle:Ako volite Sci-Fi chanel da gledate,ako volite naucnu fantastiku,magiju,vampire,horore....
Pronasli ste pravi forum!
__________________
SCI-FI SERBIA
Forum zvanično počeo s radom 21.08.2011
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koji ste lik iz "Belgarijade"

2 posters

Ići dole

Koji ste lik iz "Belgarijade" Empty Koji ste lik iz "Belgarijade"

Počalji od phoenix Sre Jan 11, 2012 7:00 am

Znam da vecina vas verovatno nije citala ove knjige, ali likovi su krajnje zanimljivi. Uradite test, i vidite ko ste. Ako vam treba malo bolje objasnjenje, ja cu vam objasniti.

http://quizfarm.com/quizzes/quiz/LiamAllen/which-belgariad-character-are-you/

http://quizfarm.com/quizzes/new/mcgradyk/which-belgariad-character-are-you/

Postoje dva kviza na ovom sajtu, a postavljam oba, cisto da vidimo kolike su razlike.
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Koji ste lik iz "Belgarijade" Empty Re: Koji ste lik iz "Belgarijade"

Počalji od Hex Sre Jan 11, 2012 9:13 am

You Scored as Garion

A quiet person who has a nice lifestyle but enjoys a bit of adventure. You just follow everyone else and don't take charge.


Garion 100%
Lelldorin 67%
Durnik 67%
Mandorallen 67%
Polgara 67%
Silk 67%
Belgarath 40%
Barak 33%

You Scored as Durnik

You are, as many people have said, a good man. You are dependable and caring. You like to be in a supporting role where you can be of assistance to the ones you love. You would much rather let them have the limelight and just watch, smiling.


Durnik 100%
Hettar 80%
Ce'Nedra 75%
Taiba 70%
Garion 65%
Silk 65%
Lelldorin 65%
Belgarath 60%
Barak 50%
Relg 45%
Mandorallen 40%
Polgara 30%

Ovo mi ništa ne znači, tako da bi mi trebali prevodi ko je ko ovde... Very Happy Nadam se da sam ispao ok... :P

PS: Znači odavde je Relg... Very Happy
Hex
Hex
Lord
Lord

Broj poruka : 1297
Datum upisa : 25.08.2011
Godina : 34
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Koji ste lik iz "Belgarijade" Empty Re: Koji ste lik iz "Belgarijade"

Počalji od phoenix Čet Jan 12, 2012 8:03 am

Pa, rekoh ja da cu objasniti. I, da, Relg je odavde... Zanimljiv lik.

Garion je glavni lik, Dete Svetlosti, prestolonaslednik kraljevstva Rive, koji naravno, to nije znao sve dok nije doslo vreme da pobegne sa Faldorove farme sa tetkom Pol i Starim Vukom, pripovedacem, za koje se ispostavilo da su carobnjaci, koji zive vec par milenijuma. Stari Vuk je Belgarat (preko 7000 god, ako se dobro secam), a Pol je Polgara (oko 3000 god). Polgarina sestra bliznakinja nije iskazala dar carobnjastva, ali je zajedno sa Rivom Gvozdenom Rukom pokrenula Garionovu lozu. Tako da je i Garion carobnjak, i kako vreme (i putovanje do konacnog sukoba sa zlim bogom Torakom, Detetom Mraka) prolazi, sve je vestiji. Ima 'drugo ja', tj. glas 'Svetlog Prorocanstva' u glavi, koji ga vodi kroz napetije situacije... Kao sto u objasnjenju kaze, on je miran, cutljiv, ali oduvek zudi za 'malo' avanture. Posto se stalno nalazi u novim situacijama, stidljiv je, a to se osecanje pojacava kad upozna svoju buducu kraljicu, Se'Nedru (koja je susta suprotnost njemu).

Durnik je kovac, srednjovecan covek, koji je zajedno sa Garionom, Pogarom i Belgaratom krenuo u avanturu. Smiren covek, takodje cutljiv, uvek ima dobar savet. Zaljubljen je u Polgaru, ali joj to nikad nije priznao, kao sto nije ni ona njemu. Uvek je spreman da nasece drva i prilozi vatru, kad god i gde god je potrebno. U odsutnim trenucima, dobar je saborac i strateg u bitkama kroz koje su prosli. Postoji neki spis, koji se zove Mrinski Kodeks, koji mu dodje nesto kao Otkrovenje za svetlo prorocanstvo, i u njemu je svaki lik iz serije opisan kroz nadimak. Durnik je Dvozivotnik, i u tom svom drugom zivotu postaje carobnjak i dobija ime Beldurnik. (nisam jos dotle stigla, tako da sad malo pretpostavljam)



Meni su ispali:

Hettar
You're a little moody, but you probably have good reasons. You have very solid priorities, and you are perfectly happy with executing your goals all by yourself. Even though you're busy being the self-appointed hand of justice, be open to change and to the possibility of opening up to other people.

Durnik

The quiet one, you help anyone and if there is an odd-job handy, youll be there. (ali 100% imam i za Baraka, Leldorina i Polgaru)
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Koji ste lik iz "Belgarijade" Empty Re: Koji ste lik iz "Belgarijade"

Počalji od Hex Pet Jan 13, 2012 2:27 am

Hvala na opisu. Smile Nije baš loše ispalo... Very Happy
Hex
Hex
Lord
Lord

Broj poruka : 1297
Datum upisa : 25.08.2011
Godina : 34
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Koji ste lik iz "Belgarijade" Empty Re: Koji ste lik iz "Belgarijade"

Počalji od phoenix Pet Jan 13, 2012 8:11 am

Nema na cem'. :P


[Ovo je mozda jos jedan nacin da promovisem knjige, kojih inace ima 5+5. Pet knjiga Belgarijade, i pet knjiga Malorijade. Ja sam stigla pred kraj prve petorke...]
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Koji ste lik iz "Belgarijade" Empty Re: Koji ste lik iz "Belgarijade"

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu