Forum obuhvata sve podžanrove SF-a ukratko rečeno ceo Sci-Fi!

Ukoliko volite Sci-Fi kanal onda je ovo nesumljivo forum za vas.Ceo forim je izdeljen u najpopularnije tv serije tako na prvi pogled može se reći da je ovo forum o svim SF i Fantasy serijama.Ovo su neki od naslova:Charmed,The X files,Star Trek,Buffy the Vampire Slayer,Lost,Stargate,The Lord of the Rings,Star Wars,Supernatural,Legend of the Seeker...ali ipak to je samo delic onoga sto mozete pronaci

Ako mislite da nešto "fali" Smile nema problema napravićemo forum samo za vas,naravno ukoliko se ukaže prilika za to

Dakle:Ako volite Sci-Fi chanel da gledate,ako volite naucnu fantastiku,magiju,vampire,horore....
Pronasli ste pravi forum!
__________________
SCI-FI SERBIA
Forum zvanično počeo s radom 21.08.2011


Join the forum, it's quick and easy

Forum obuhvata sve podžanrove SF-a ukratko rečeno ceo Sci-Fi!

Ukoliko volite Sci-Fi kanal onda je ovo nesumljivo forum za vas.Ceo forim je izdeljen u najpopularnije tv serije tako na prvi pogled može se reći da je ovo forum o svim SF i Fantasy serijama.Ovo su neki od naslova:Charmed,The X files,Star Trek,Buffy the Vampire Slayer,Lost,Stargate,The Lord of the Rings,Star Wars,Supernatural,Legend of the Seeker...ali ipak to je samo delic onoga sto mozete pronaci

Ako mislite da nešto "fali" Smile nema problema napravićemo forum samo za vas,naravno ukoliko se ukaže prilika za to

Dakle:Ako volite Sci-Fi chanel da gledate,ako volite naucnu fantastiku,magiju,vampire,horore....
Pronasli ste pravi forum!
__________________
SCI-FI SERBIA
Forum zvanično počeo s radom 21.08.2011
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GROF DRAKULA JE BIO SRBIN????

5 posters

Ići dole

GROF DRAKULA JE BIO SRBIN???? Empty GROF DRAKULA JE BIO SRBIN????

Počalji od Dr.Jackson Sub Dec 03, 2011 1:59 am

GROF DRAKULA JE BIO SRBIN???? 121612
BEOGRAD - Najpoznatiji vampir bio je naše gore list!
- Velika sramota zadesila je moj narod na Kosovu 1389. godine, kad su zastave Vlaha i Mađara poklekle pred Mladim mesecom. Od tada je samo jedan vojvoda moje krvi uspeo da pređe Dunav i pobedi Turke na njihovoj zemlji - govori Vlad Tepeš u čuvenom romanu „Drakula“, irskog pisca Brama Stokera, iz 1887. godine.

Zašto rumunski grof Drakula kaže da su Turci pokorili njegov narod kad se zna da su se sa osmanlijama na Kosovu borili Srbi? Da li to znači da je srednjovekovni rumunski plemić koji je poslužio kao inspiracija za književni lik grofa Drakule zapravo bio Srbin?

Istoričar Jovan Deretić za Kurir kaže da je upoznat sa životom Vlada Tepeša i da nema sumnje da je on bio Srbin!

- Drakula je bio sto posto Srbin! Ali ne samo on. Većina današnjih Rumuna poreklom su Srbi. Mnogi i ne znaju da su sve do 19. veka oni govorili našim jezikom i koristili naše pismo. Mi smo ih zvali Vlasi, što znači stočari, jer se stanovništvo u Transilvaniji pretežno bavilo tom granom poljoprivrede. Na Drakulinom grobu stoji natpis „Ovde počiva rab Božji Vlad Tepeš„, ispisan na čistom srpskom jeziku. Ima li većeg dokaza od toga? - objašnjava Deretić i nastavlja:
- Vojvoda koji se pominje u romanu je Janoš Hunjadi, srpski vitez koji se borio protiv Turaka. Mi smo ga zvali Sibinjanin, što znači Srbin - kaže Deretić.

Etnolog Bojan Janković ne deli njegovo mišljenje.

- Drakula je bio veliki patriota i koristio je brutalne mere odmazde protiv svojih neprijatelja. Čini mi se da u ovom slučaju govori sa stanovništva hrišćanstva i identifikuje se sa Srbima koji stoje nasuprot Turaka - smatra Janković.

Nabijao eksere u glavu

Vlad Tepeš, ili Nabadač, rođen je u malom selu blizu Trgovišta u Rumuniji. Otac ga je u sklopu političke nagodbe kao dete dobrovoljno predao u zarobljeništvo Turcima. Tamo je, najverovatnije, gledajući turske metode mučenja razvio svirepost. Nakon nekoliko godina zatočeništva vraća se i postaje vladar Vlaške. Veruje se da je nabio na kolac oko 20.000 turskih zarobljenika i postavio ih uz put kojim se turska vojska kretala. Osim toga, odsecao je zarobljenicima oči i uši, nabijao im eksere u glavu. Prema legendi, poginuo je u zasedi, a glavu su mu otkinuli i poslali turskom caru Mehmedu.

Drakulić: Nemam veze s vampirima

Pokušali smo da utvrdimo da li prezime biznismena Zorana Drakulića vodi poreklo iz Rumunije. Drakulić nam je uz smeh objasnio da nema nikakve veze sa čuvenim vampirom.

- Koliko ja znam, Drakula je Rumun, a moje prezime vodi poreklo iz Like - rekao je Drakulić.

Svi Drakulini filmovi

Po romanu „Drakula“ snimljeno je najviše filmova u istoriji. U njegovu čast Udruženje pisaca horora za „vrhunska dostignuća“ u žanru horora dodeljuje nagradu „Bram Stoker“.


* Nosferatu (1922) - Maks Šrek
* Drakula (1931) - Bela Lugoši
* Drakula (1931) - Karlos Vilares
* Drakula u Istanbulu (1953) - Atif Kaptan
* Drakula (1958) - Kristofer Li
* Drakula (1968) - Denolm Eliot
* Grof Drakula (1970) - Kristofer Li
* Drakula (1973) - Džek Palans
* Grof Drakula (1977) - Luis Džordan
* Vampir Nosferatu (1979) - Klaus Kinski
* Drakula (1992) - Geri Oldman
* Drakula (2002) - Patrik Bergin
* Drakula (2006) - Mark Voren


Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

GROF DRAKULA JE BIO SRBIN???? Empty Re: GROF DRAKULA JE BIO SRBIN????

Počalji od Hex Sub Dec 03, 2011 3:38 am

Nešto nisam baš siguran da je to tačno, ali nema veze... Wink

PS: Drakulin "nadimak" koji si napisao kao Tepeš (na rumunskom se piše Țepeș) se čita Cepeš... Slovo "Ț" iako izgleda kao T se zapravo izgovara C.
Hex
Hex
Lord
Lord

Broj poruka : 1297
Datum upisa : 25.08.2011
Godina : 34
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

GROF DRAKULA JE BIO SRBIN???? Empty Re: GROF DRAKULA JE BIO SRBIN????

Počalji od phoenix Sub Dec 03, 2011 6:13 am

Ma jes", svi su na svetu Srbi Very Happy Mada, nije ni iskuljiceno...

P.S. - Mislim da film sa Geri Oldmanom nije iz 1992... Tu glumi i Kijanu Rivs i Vinona Rajder, je l'?
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

GROF DRAKULA JE BIO SRBIN???? Empty Re: GROF DRAKULA JE BIO SRBIN????

Počalji od Dr.Jackson Sub Dec 03, 2011 7:36 am

Pa mene iskreno ne cudi za Drakulu..
Mislim sta ce Rumunima Vampiri?
Ne mislim kao pojava vec kao mitoloska bica,da se razumemo Laughing
Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

GROF DRAKULA JE BIO SRBIN???? Empty Re: GROF DRAKULA JE BIO SRBIN????

Počalji od Buffy Sub Dec 03, 2011 11:00 am

xaxaxxaxa Good post
znm bas sam to videla danas na kiosku i reko e vala bacicu pare na kurir samo za to
posto ko me zna Xd zna i za moju omsesiju drakulom{i tri musketara Laughing }koju imam od malena
msm proseravaju se i nepismeni su
msm "drakula je ljudima isecao oci i usi"
oce neko da mi objasni kako je to uspeo
oci se kopaju madafaker
inace naravno svi su srbi,pazite se ljudi obama je srbin
i da sad imam dokaz ja kazem alo ljudi cita se Cepes ali neee
p.s. dobra tema
Buffy
Buffy
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 506
Datum upisa : 21.08.2011
Lokacija : Quantico

Nazad na vrh Ići dole

GROF DRAKULA JE BIO SRBIN???? Empty Re: GROF DRAKULA JE BIO SRBIN????

Počalji od phoenix Ned Dec 04, 2011 5:40 am

Pa, pazite, uopste nije iskljuceno da je Srbin, ako ukljucimo teritorijalnu bliskost i razne druge okolnosti, ali to je sad na istoricarima i drugim naucnicima da dokazuju...
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

GROF DRAKULA JE BIO SRBIN???? Empty Re: GROF DRAKULA JE BIO SRBIN????

Počalji od Buffy Ned Dec 04, 2011 7:56 am

nzm ajde,mozda
ali mnogo se nasi novinari pro*eravaju da se svi potekli iz srbije
Buffy
Buffy
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 506
Datum upisa : 21.08.2011
Lokacija : Quantico

Nazad na vrh Ići dole

GROF DRAKULA JE BIO SRBIN???? Empty Re: GROF DRAKULA JE BIO SRBIN????

Počalji od phoenix Ned Dec 04, 2011 8:04 am

I to sto kazes
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

GROF DRAKULA JE BIO SRBIN???? Empty Re: GROF DRAKULA JE BIO SRBIN????

Počalji od Teal'C Sre Jul 10, 2013 8:41 am

Moguće da je bio Srbin, jer se u to vreme mnogo plemića ženilo sa devojkama ćerkama plemića iz susednih zemalja.
Možda baš Vlad Cepeš povukao malo više srbaljskih gena Very Happy
Vladislaus III je naziv Cepeš je dobio ime po tome što je Turke i mrtve i žive psle bitke nabijao na kočeve a njihove glave posebno na druge kočeve. A sekao je uši i vadio oči onima koji su pomagali Turcima Wink
a Drakuyla po viteškom redu Zmaja kome su i on i njegov otac Vld II pristupili Very Happy
Teal'C
Teal'C
Cadet
Cadet

Broj poruka : 90
Datum upisa : 08.07.2013
Godina : 28
Lokacija : Čulak

Nazad na vrh Ići dole

GROF DRAKULA JE BIO SRBIN???? Empty Re: GROF DRAKULA JE BIO SRBIN????

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu