Forum obuhvata sve podžanrove SF-a ukratko rečeno ceo Sci-Fi!

Ukoliko volite Sci-Fi kanal onda je ovo nesumljivo forum za vas.Ceo forim je izdeljen u najpopularnije tv serije tako na prvi pogled može se reći da je ovo forum o svim SF i Fantasy serijama.Ovo su neki od naslova:Charmed,The X files,Star Trek,Buffy the Vampire Slayer,Lost,Stargate,The Lord of the Rings,Star Wars,Supernatural,Legend of the Seeker...ali ipak to je samo delic onoga sto mozete pronaci

Ako mislite da nešto "fali" Smile nema problema napravićemo forum samo za vas,naravno ukoliko se ukaže prilika za to

Dakle:Ako volite Sci-Fi chanel da gledate,ako volite naucnu fantastiku,magiju,vampire,horore....
Pronasli ste pravi forum!
__________________
SCI-FI SERBIA
Forum zvanično počeo s radom 21.08.2011


Join the forum, it's quick and easy

Forum obuhvata sve podžanrove SF-a ukratko rečeno ceo Sci-Fi!

Ukoliko volite Sci-Fi kanal onda je ovo nesumljivo forum za vas.Ceo forim je izdeljen u najpopularnije tv serije tako na prvi pogled može se reći da je ovo forum o svim SF i Fantasy serijama.Ovo su neki od naslova:Charmed,The X files,Star Trek,Buffy the Vampire Slayer,Lost,Stargate,The Lord of the Rings,Star Wars,Supernatural,Legend of the Seeker...ali ipak to je samo delic onoga sto mozete pronaci

Ako mislite da nešto "fali" Smile nema problema napravićemo forum samo za vas,naravno ukoliko se ukaže prilika za to

Dakle:Ako volite Sci-Fi chanel da gledate,ako volite naucnu fantastiku,magiju,vampire,horore....
Pronasli ste pravi forum!
__________________
SCI-FI SERBIA
Forum zvanično počeo s radom 21.08.2011
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

The Matrix

4 posters

Ići dole

The Matrix Empty The Matrix

Počalji od Dr.Jackson Sre Avg 24, 2011 10:53 pm

The Matrix The-matrix-fan-quiz
Tomas A. Anderson vodi dvostruki život. U jednom je programer ugledne kompanije za proizvodnju softvera — Metacortex. U drugom je Neo, haker koji noći provodi za kompjuterom pokušavajući da stupi u kontakt sa Morfeusom, najpoznatijim svetskim hakerom koji je u bekstvu. Uz to pati od nesanice i pokušava da dokuči nešto ali ni sam ne zna šta, jer konstantno ima osećaj da sa svetom nešto nije u redu. Jednog dana na monitoru njegovog računara pojavljuje se tekst: "Šta je to Matriks?....
Jer neko gledao film/filmove?
Ja ovaj film obozavam
Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

The Matrix Empty Re: The Matrix

Počalji od Hex Sub Avg 27, 2011 3:10 pm

Gledao sam sve delove (izuzev Animatrixa) i mogu da kažem da film ima zanimljivu priču. Posle prvog gledanja, ako imate dovoljno bujnu maštu, navešće vas na razmišljanje da li je ovaj svet što vidimo zaista stvarnost ili živimo u dobro osmišljenoj iluziji.

Imam par primedbi na to kako se ljudi bore protiv čuvara, ali je to ipak čist tehnički problem, ali je bio dovoljan da ocenu smanjim za jedan. Druga moja primedba se odnosi na Neovo napredovanje u Matrixu i neke stvari u stvarnom životu, ali neću da odajem sve zbog onih koji nisu gledali film. To je serijal koštalo još jedne ocene.

Preporučujem svima da ga odgledate. Meni je lično omiljen treći deo.

Ocena: 8/10
Hex
Hex
Lord
Lord

Broj poruka : 1297
Datum upisa : 25.08.2011
Godina : 34
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

The Matrix Empty Re: The Matrix

Počalji od phoenix Uto Avg 30, 2011 4:58 am

Meni su svi podjednako omiljeni!
Ovo je definitivno jedan od najboljih filmova.
Stvarno te natera da se zapitas da li je sve ovo stvarno (mada smo drugarica i ja uveliko nasle mnogo cega nelogicnog sto podrzava ovu teoriju Suspect )!

Film prodire u najtajnije strukture svesti i covekovog bivstvovanja.
Meni neki propusti i ne smetaju, cak ih se i ne setim dok ne procitam negde o njima. Treba samo pratiti nit od pocetka do kraja i pozitivan utisak je zagarantovan! Od Animatrixa sam gledala samo par prica.

Sto se akcije tice, meni je prvi najbolji, zbog napetosti, a druga dva volim, ali ne umem objasniti zasto.
Posebno mi je drag kraj treceg dela, koji po meni simbolizuje stalnu covekovu borbu protiv njega samog, sistema i toka degeneracije postojanja.

I'd like to think that Neo would be back!

The Matrix Matrix+in+CMD
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

The Matrix Empty Re: The Matrix

Počalji od Scarlet Čet Sep 08, 2011 5:01 am

Meni se Matrix uopste ne svidja...
Scarlet
Scarlet
Intern
Intern

Broj poruka : 143
Datum upisa : 07.09.2011
Godina : 31

http://knjizevnikutak.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

The Matrix Empty Re: The Matrix

Počalji od phoenix Ned Jan 12, 2014 2:22 am

Ne znam koliko je svrsishodno da pisem ovaj post, na ovom, malo manje aktivnom forumu, ali prosto sam morala ovo negde da umetnem.

Naime, TV kanal B92 se odlucio za sinoc pusti reprizu prvog dela filma, i ja, iako sam rekla sebi da treba da prodje makar jos pola godine pre nego sto ga pogledam, resih da ogledam nekoliko scena.

Prva koju sam odgledala je scena u kojoj agent Smith ispituje Andersona. Ono sto mi je posebno privuklo paznju je sledeci kadar:
The Matrix F7N_oIXz6Rl97yN-6-Y-fHF-0h3dBVXDoKjrSWfC7-BtNBb9OQCAdfEik4EVDOhPeFElDBpx5-tJH8HUg8x_Sg%3Dw426-h240-n

Sad, to je mozda beznacajan detalj kada bismo na prvi film gledali kao da je odvojen od druga dva, u smislu da su to samo monitori preko kojih agenti nadziru ispitivanja i isledjivanja, jer u to vreme u filmu, cini mi se, jos nismo znali sta je zapravo Matrix, i cemu sluze agenti.

Medjutim, imajuci u vidu drugi i treci deo, ovaj detalj iz filma postaje izuzetno zanimljiv. Zasto? Zato sto predstavlja ono sto se na engleskom zove "forshadowing", nesto sto se moze razumeti kao predvidjanje samo na osnovu detalja iz ostala dva filma. Moje pitanje je - da li su monitori iz prvog filma zapravo monitori preko kojih Arhitekta nadgleda Matrix i njegove varijable?

Mozda je ovo nekome bilo ocigledno, ali, ja sam to tek sada primetila. Smile
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

The Matrix Empty Re: The Matrix

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu