Forum obuhvata sve podžanrove SF-a ukratko rečeno ceo Sci-Fi!

Ukoliko volite Sci-Fi kanal onda je ovo nesumljivo forum za vas.Ceo forim je izdeljen u najpopularnije tv serije tako na prvi pogled može se reći da je ovo forum o svim SF i Fantasy serijama.Ovo su neki od naslova:Charmed,The X files,Star Trek,Buffy the Vampire Slayer,Lost,Stargate,The Lord of the Rings,Star Wars,Supernatural,Legend of the Seeker...ali ipak to je samo delic onoga sto mozete pronaci

Ako mislite da nešto "fali" Smile nema problema napravićemo forum samo za vas,naravno ukoliko se ukaže prilika za to

Dakle:Ako volite Sci-Fi chanel da gledate,ako volite naucnu fantastiku,magiju,vampire,horore....
Pronasli ste pravi forum!
__________________
SCI-FI SERBIA
Forum zvanično počeo s radom 21.08.2011


Join the forum, it's quick and easy

Forum obuhvata sve podžanrove SF-a ukratko rečeno ceo Sci-Fi!

Ukoliko volite Sci-Fi kanal onda je ovo nesumljivo forum za vas.Ceo forim je izdeljen u najpopularnije tv serije tako na prvi pogled može se reći da je ovo forum o svim SF i Fantasy serijama.Ovo su neki od naslova:Charmed,The X files,Star Trek,Buffy the Vampire Slayer,Lost,Stargate,The Lord of the Rings,Star Wars,Supernatural,Legend of the Seeker...ali ipak to je samo delic onoga sto mozete pronaci

Ako mislite da nešto "fali" Smile nema problema napravićemo forum samo za vas,naravno ukoliko se ukaže prilika za to

Dakle:Ako volite Sci-Fi chanel da gledate,ako volite naucnu fantastiku,magiju,vampire,horore....
Pronasli ste pravi forum!
__________________
SCI-FI SERBIA
Forum zvanično počeo s radom 21.08.2011
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nenad Gajic "SLOVENSKA MITOLOGIJA"

2 posters

Ići dole

Nenad Gajic "SLOVENSKA MITOLOGIJA" Empty Nenad Gajic "SLOVENSKA MITOLOGIJA"

Počalji od phoenix Pon Okt 10, 2011 4:25 am

Овај илустровани преглед словенске митологије откриће вам:

* Мистерију словенског писма и митску поруку глагољице
* Ко су словенски богови и колико их је заиста
* Шта значе обичаји којих се и данас придржавамо
* Древна предања о магији и заштити од ње
* Митска бића и митска места непозната многима

Словенска митологија је идеалан спој модерног приступа митолошкој теми и научне студије, која као једини императив себи поставља чињеничну заснованост, богатство података и свеобухватност и одговорност научне истине.

Низ целовитих чланака о словенским боговима, обичајима, ритуалима и митским представама, веома опсежно обухвата све оно што представља основну митолошку супстанцу словенских народа (словенски пантеон богова), затим оно што претходи успостављању митолошке свести и поретка (језик, религија, предање…) и, најзад, оно што је савременом читаоцу али и озбиљном истраживачу много важније: обичаји и веровања која су се из митологије преселила у свакодневне друштвене или религиозне ритуале.

Словенска митологија заслужује посебну пажњу јер је у њој аутор Ненад Гајић сагледао, систематизовао и објединио досадашња сазнања о овој теми приступачним стилом и разумљивим језиком.

Knjiga je odlicna! Pravo steciste domace fantastike!

Nenad Gajic "SLOVENSKA MITOLOGIJA" 800x480

Nenad Gajic "SLOVENSKA MITOLOGIJA" 800x480_2



http://slovenskamitologija.rs
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Nenad Gajic "SLOVENSKA MITOLOGIJA" Empty Re: Nenad Gajic "SLOVENSKA MITOLOGIJA"

Počalji od Dr.Jackson Pon Okt 10, 2011 7:59 am

Ovu knjigu vec duze vreme namaravam da kupim.... Very Happy Cool
Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Nenad Gajic "SLOVENSKA MITOLOGIJA" Empty Re: Nenad Gajic "SLOVENSKA MITOLOGIJA"

Počalji od phoenix Uto Okt 11, 2011 4:50 am

preporucujem svima, tek sam je prelistala, ko zna sta ce biti kad krenem da je citam...
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Nenad Gajic "SLOVENSKA MITOLOGIJA" Empty Re: Nenad Gajic "SLOVENSKA MITOLOGIJA"

Počalji od Dr.Jackson Sub Avg 10, 2013 7:01 am

Slovenska mitologija kroz Gajićevo pero
"Bajka nad bajkama, Senka u tami", prvi deo zamišljene avanturističko-fantastične trilogije Nenada Gajića, nastale na predlošku motiva iz slovenske mitologije, pojaviće se u prodaji 14. avgusta u izdanju Lagune.

Nenad Gajic "SLOVENSKA MITOLOGIJA" 1508130769520669640c4e4838072381_330x508


Grupa dece i mladih ljudi kreće u avanturu, i na svom putu sreće zadivljujuće junake i predele. Neobična družina, okupljena nizom naizgled slučajnih događaja, postepeno otkriva da nije sve onako kao što izgleda.

Slepa devojčica, megdandžija, čobanin i hromi lopov, u trci za gole živote, probijaće se kroz živopisni svet mitskih bića i zaboravljenih gradova, dok njihovim koracima kao da upravljaju drevni slovenski bogovi.

Jesu li junaci tek marionete mlade i zavodljive veštice, vođene sopstvenim skrivenim motivima, ili u pozadini svega zaista vrebaju užasne mračne sile iz neizmerne dubine vremena?

Nenad Gajić (1974) autor je bestselera "Slovenska mitologija", sveobuhvatne ilustrovane knjige enciklopedijskog tipa koja je objavljena u izdanju Lagune 2011. godine. Pisanje smatra svojom istinskom profesijom i životnim putem, a nauku omiljenim hobijem. Uz krevet drži spakovan kofer i uvek je spreman da pođe na put po svetu u potrazi za novim saznanjima i inspiracijom.
Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Nenad Gajic "SLOVENSKA MITOLOGIJA" Empty Re: Nenad Gajic "SLOVENSKA MITOLOGIJA"

Počalji od phoenix Ned Avg 11, 2013 1:14 am

Doktore, HVALAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!

Ulepsao si mi dan. Sada, ima da budem prva musterija u valjevskoj Laguni 14-og ujutru.
Ovo mora da ce biti zanimljivo! Mnogo mi se svidja korica.

Hoces li je i ti nabaviti.

A, zamisli i saradnju izmedju njega i Stojiljkovica? Very Happy
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Nenad Gajic "SLOVENSKA MITOLOGIJA" Empty Re: Nenad Gajic "SLOVENSKA MITOLOGIJA"

Počalji od Dr.Jackson Ned Avg 11, 2013 2:25 am

Obavezno hocu! Very Happy 

Postoje brojne kritike na racun knjige sa kojom smo zapoceli ovu temu ,ali....

Mislim sto se mene tice Gajic je uradio za slovensku mitologiju mnogo vise od ostalih , jer je za razliku od ostalih autora nije napisao sumornu knjigu sa brdo informacija i jos sumornjim textom sa brdo i brdo stvari. Jeste , postoji bolja literatura za doticnu temu ,a i vecina knjiga mogu da se nadju na netu ,ali ono sto je uradio Gajic je pun pogodak izdavanje knjige namenjene kako mladima tako i starijma koji se po prvi put susrecu sa Slovenskom mitologijom i to jos + kod najboljeg izdavaca sto je sve rezultiralo populanosti ove knjige i dokaza da je narod alav informacija o nasoj mitologiji! Jupi


I zasto skoro svaka Lagunina i uopste knjiga mora da bude na latinici , to mi nikada nece biti jasno niti uci u glavu? Smrc
Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Nenad Gajic "SLOVENSKA MITOLOGIJA" Empty Re: Nenad Gajic "SLOVENSKA MITOLOGIJA"

Počalji od phoenix Pon Avg 12, 2013 1:32 am

Heh, znala sam! Bice zabavno. Very Happy

Da, slazem se. Pazi, ja nemam dosta pojma o nasoj mitologiji, ali eto, znam nesto. Ova knjiga dosta pomaze, bas kao sto si ti rekao, da se udje u taj zanimljiv svet. Plus, sve je lepo sistematizovano, ilustrovano. Prosto covek pozeli da zna vise.
Takodje, s obzirom da nema dosta, kako da kazem, konciznih izvora vezanih za Slovensku mitologiju, veoma je tesko napisati knjigu o njoj.

Ova knjiga je svakako zabavnija, prijemcivija od jedne druge koju imam. Doduse, ta knjiga se samo u svom pocetku bavi slovenskim panteonom, ali je do zla boga - dosadna.

Tako da, meni je Sl.mit. super, i nadam se da ce ova nova knjiga takodje biti odlicna. Very Happy
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Nenad Gajic "SLOVENSKA MITOLOGIJA" Empty Re: Nenad Gajic "SLOVENSKA MITOLOGIJA"

Počalji od phoenix Čet Avg 15, 2013 1:37 am

Samo da se pohvalim da sam kupila svoj primerak. Smile
Korice odlicno izgledaju uzivo! Smile

Sad da vidimo kakav je sadrzaj.
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Nenad Gajic "SLOVENSKA MITOLOGIJA" Empty Re: Nenad Gajic "SLOVENSKA MITOLOGIJA"

Počalji od Dr.Jackson Pet Avg 16, 2013 10:51 am

Super cheers 

I ja cu isto da kupim taman sam sada pun paruzudija Very Happy 
Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Nenad Gajic "SLOVENSKA MITOLOGIJA" Empty Re: Nenad Gajic "SLOVENSKA MITOLOGIJA"

Počalji od phoenix Sub Avg 17, 2013 1:04 am

E, onda, kad je kupis, podseti me da podelim svoje prve utiske, kad sam videla 4. stranu. Nauughty Da se kucnemo 
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Nenad Gajic "SLOVENSKA MITOLOGIJA" Empty Re: Nenad Gajic "SLOVENSKA MITOLOGIJA"

Počalji od Dr.Jackson Sub Avg 31, 2013 1:52 am

Куупиииооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооо!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jupi Jupi Jupi Jupi Jupi Jupi Jupi Jupi Jupi Jupi Jupi Jupi Jupi Jupi Jupi Jupi Jupi 
Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Nenad Gajic "SLOVENSKA MITOLOGIJA" Empty Re: Nenad Gajic "SLOVENSKA MITOLOGIJA"

Počalji od phoenix Ned Sep 01, 2013 1:48 am

Одличноооооооооооооооооо! Једва чекам твоје утиске. Ја сам стигла до другог дела који се зове "Задаци". Обожавам је!

И, да, нећеш веровати колико сам се насмејала на последњи пасус-два првог дела. Српска посла. :p:
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Nenad Gajic "SLOVENSKA MITOLOGIJA" Empty Re: Nenad Gajic "SLOVENSKA MITOLOGIJA"

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu