Forum obuhvata sve podžanrove SF-a ukratko rečeno ceo Sci-Fi!

Ukoliko volite Sci-Fi kanal onda je ovo nesumljivo forum za vas.Ceo forim je izdeljen u najpopularnije tv serije tako na prvi pogled može se reći da je ovo forum o svim SF i Fantasy serijama.Ovo su neki od naslova:Charmed,The X files,Star Trek,Buffy the Vampire Slayer,Lost,Stargate,The Lord of the Rings,Star Wars,Supernatural,Legend of the Seeker...ali ipak to je samo delic onoga sto mozete pronaci

Ako mislite da nešto "fali" Smile nema problema napravićemo forum samo za vas,naravno ukoliko se ukaže prilika za to

Dakle:Ako volite Sci-Fi chanel da gledate,ako volite naucnu fantastiku,magiju,vampire,horore....
Pronasli ste pravi forum!
__________________
SCI-FI SERBIA
Forum zvanično počeo s radom 21.08.2011


Join the forum, it's quick and easy

Forum obuhvata sve podžanrove SF-a ukratko rečeno ceo Sci-Fi!

Ukoliko volite Sci-Fi kanal onda je ovo nesumljivo forum za vas.Ceo forim je izdeljen u najpopularnije tv serije tako na prvi pogled može se reći da je ovo forum o svim SF i Fantasy serijama.Ovo su neki od naslova:Charmed,The X files,Star Trek,Buffy the Vampire Slayer,Lost,Stargate,The Lord of the Rings,Star Wars,Supernatural,Legend of the Seeker...ali ipak to je samo delic onoga sto mozete pronaci

Ako mislite da nešto "fali" Smile nema problema napravićemo forum samo za vas,naravno ukoliko se ukaže prilika za to

Dakle:Ako volite Sci-Fi chanel da gledate,ako volite naucnu fantastiku,magiju,vampire,horore....
Pronasli ste pravi forum!
__________________
SCI-FI SERBIA
Forum zvanično počeo s radom 21.08.2011
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Omiljena Sci-Fi knjiga?

4 posters

Ići dole

Omiljena Sci-Fi knjiga? Empty Omiljena Sci-Fi knjiga?

Počalji od Dr.Jackson Čet Sep 01, 2011 7:31 am

Imate li neku omiljenu knjigu a da je u pitanju SF, EF , Horor ili Fantastika
Sci-Fi Serbia

Ja imam moja je Silmarilion,Mračna kula
Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Omiljena Sci-Fi knjiga? Empty Re: Omiljena Sci-Fi knjiga?

Počalji od Hex Čet Sep 01, 2011 8:11 am

Meni su manje više sve knjige koje je napisao Richard Laymon omiljene. Nisam ih sve pročitao, ali sve koje jesam svidele su mi se.

Kad bih morao da izdvojim neke rekao bih da su mi omiljene "In The Dark" i "Bite"...

Sve njegove knjige spadaju u neku vrstu horror knjiga, ali na vrlo karakterističan način. Sve su pisane vrlo eksplicitno, a veliki broj događaja je apsolutno nepredvidiv. Takođe mi se jako dopalo kako u svakoj knjizi (osim jedne koja je pisana u formi dnevnika "Island") ima 5-6 glavnih junaka koji se međusobno obično ne poznaju i ne znaju jedni za druge, a njihove priče koje se smenjuju kroz tok knjige, koliko god nepovezano delovale, polako počinju da se stapaju i da se uviđa veza između njih.

Kao neka retkost je takođe to što likovi koliko god delovali važni nisu bogom dani i nije uopšte iznenađujuće da budu eliminisani na najbrutalniji mogući način. Čak šta više u gotovo svim broj likova se obično prepolovi do kraja knjige. Veoma je interesantno to što retko kada možete da pretpostavite koji će lik da nastrada jer su svi podjednako dobro opisani i razrađeni.

Preporučujem svim ljubiteljima žanra da pročitaju neku od knjiga. Nažalost njegove knjige ne mogu da se kupe u našim knjižarama, a i na internetu ih je teško naći kao kolekciju. Trebalo bi anpomenuti da je pisac dobitnih brojnih nagrada za svoje knjige i kratke priče. Jedna od njih, koja je možda je i najprestižnija je Bram Stocker nagrada koja se dodeljuje u žanru horora. Njegove knjige nisu samo čist horor, već postoje i elementi trilera, fantastike (u nekima), ali kao što je to običaj i malo drame.
Hex
Hex
Lord
Lord

Broj poruka : 1297
Datum upisa : 25.08.2011
Godina : 33
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Omiljena Sci-Fi knjiga? Empty Re: Omiljena Sci-Fi knjiga?

Počalji od phoenix Pet Sep 02, 2011 4:42 am

nemam omiljenu
nisam ih nesto puno procitala, jer volim i krimi

no, volim Terija Praceta i Dejvida Edingsa

mozda malo omiljenija od ostalih je prva koju sam procitala - Good Omens (Dobra Predskazanja) - Teri Pracet

study
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Omiljena Sci-Fi knjiga? Empty Re: Omiljena Sci-Fi knjiga?

Počalji od Lapidus Pon Jun 25, 2012 10:14 pm

Bilo šta od Majkla Krajtona, recimo SFERA iliti KUGLA.
Lapidus
Lapidus
Cadet
Cadet

Broj poruka : 40
Datum upisa : 25.06.2012
Lokacija : Atlantida

Nazad na vrh Ići dole

Omiljena Sci-Fi knjiga? Empty Re: Omiljena Sci-Fi knjiga?

Počalji od phoenix Pet Jun 29, 2012 5:09 am

Hex ::Meni su manje više sve knjige koje je napisao Richard Laymon omiljene. Nisam ih sve pročitao, ali sve koje jesam svidele su mi se.

Kad bih morao da izdvojim neke rekao bih da su mi omiljene "In The Dark" i "Bite"...

Sve njegove knjige spadaju u neku vrstu horror knjiga, ali na vrlo karakterističan način. Sve su pisane vrlo eksplicitno, a veliki broj događaja je apsolutno nepredvidiv. Takođe mi se jako dopalo kako u svakoj knjizi (osim jedne koja je pisana u formi dnevnika "Island") ima 5-6 glavnih junaka koji se međusobno obično ne poznaju i ne znaju jedni za druge, a njihove priče koje se smenjuju kroz tok knjige, koliko god nepovezano delovale, polako počinju da se stapaju i da se uviđa veza između njih.

Kao neka retkost je takođe to što likovi koliko god delovali važni nisu bogom dani i nije uopšte iznenađujuće da budu eliminisani na najbrutalniji mogući način. Čak šta više u gotovo svim broj likova se obično prepolovi do kraja knjige. Veoma je interesantno to što retko kada možete da pretpostavite koji će lik da nastrada jer su svi podjednako dobro opisani i razrađeni.

Preporučujem svim ljubiteljima žanra da pročitaju neku od knjiga. Nažalost njegove knjige ne mogu da se kupe u našim knjižarama, a i na internetu ih je teško naći kao kolekciju. Trebalo bi anpomenuti da je pisac dobitnih brojnih nagrada za svoje knjige i kratke priče. Jedna od njih, koja je možda je i najprestižnija je Bram Stocker nagrada koja se dodeljuje u žanru horora. Njegove knjige nisu samo čist horor, već postoje i elementi trilera, fantastike (u nekima), ali kao što je to običaj i malo drame.

Je l' to citas preko neta ili ima negde da se kupe? ???
phoenix
phoenix
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2715
Datum upisa : 28.08.2011
Lokacija : Dressrosa

Nazad na vrh Ići dole

Omiljena Sci-Fi knjiga? Empty Re: Omiljena Sci-Fi knjiga?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu