Forum obuhvata sve podžanrove SF-a ukratko rečeno ceo Sci-Fi!

Ukoliko volite Sci-Fi kanal onda je ovo nesumljivo forum za vas.Ceo forim je izdeljen u najpopularnije tv serije tako na prvi pogled može se reći da je ovo forum o svim SF i Fantasy serijama.Ovo su neki od naslova:Charmed,The X files,Star Trek,Buffy the Vampire Slayer,Lost,Stargate,The Lord of the Rings,Star Wars,Supernatural,Legend of the Seeker...ali ipak to je samo delic onoga sto mozete pronaci

Ako mislite da nešto "fali" Smile nema problema napravićemo forum samo za vas,naravno ukoliko se ukaže prilika za to

Dakle:Ako volite Sci-Fi chanel da gledate,ako volite naucnu fantastiku,magiju,vampire,horore....
Pronasli ste pravi forum!
__________________
SCI-FI SERBIA
Forum zvanično počeo s radom 21.08.2011


Join the forum, it's quick and easy

Forum obuhvata sve podžanrove SF-a ukratko rečeno ceo Sci-Fi!

Ukoliko volite Sci-Fi kanal onda je ovo nesumljivo forum za vas.Ceo forim je izdeljen u najpopularnije tv serije tako na prvi pogled može se reći da je ovo forum o svim SF i Fantasy serijama.Ovo su neki od naslova:Charmed,The X files,Star Trek,Buffy the Vampire Slayer,Lost,Stargate,The Lord of the Rings,Star Wars,Supernatural,Legend of the Seeker...ali ipak to je samo delic onoga sto mozete pronaci

Ako mislite da nešto "fali" Smile nema problema napravićemo forum samo za vas,naravno ukoliko se ukaže prilika za to

Dakle:Ako volite Sci-Fi chanel da gledate,ako volite naucnu fantastiku,magiju,vampire,horore....
Pronasli ste pravi forum!
__________________
SCI-FI SERBIA
Forum zvanično počeo s radom 21.08.2011
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Star Trek:Deep Space Nine

2 posters

 :: SF :: Star Trek

Ići dole

Star Trek:Deep Space Nine Empty Star Trek:Deep Space Nine

Počalji od Dr.Jackson Pon Avg 22, 2011 4:14 am

Star Trek:Deep Space Nine DS9_crew
Iz wikipedie
Pre završetka emitovanja serije Zvezdane staze: Sledeća generacija (Star Trek: The Next Generation), počinje snimanje i emitovanje nove serije iz franšize Zvezdane staze (Star Trek), Zvezdane staze: Duboki svemir 9 (Star Trek: Deep Space Nine). Radnja ove serije odigrava se u istom vremenu kad i Sledeća generacija. Neki likovi iz Sledeće generacije jedni su od glavnih protagonista i u seriji Duboki svemir 9 - Majls O'Brajan, Vorf - a u jednoj se epizodi kao gost pojavljuje i sam Žan-Luk Pikard, kapetan zvezdanog broda Enterprajz D (U.S.S. Enterprise D) iz Sledeće generacije.
Još jedna serija.Radnja serije se odigrava na jednoj svemirskoj stanici koja je ranije služila Karadasijaskom carstvu.Iako su prve sezone dosta mirne sa naravno manjim incidentima kasnije Federacija se upoznaje sa Dominionom koji će postati jedan od najvećih neprijatelja u njenoh istoriji.Dok ovo pišem i sam sada pratim seriju jer je fenomenalna iako na početku nisam nešto prihvatio likove kasnije kad ih malo bolje upoznate hehe...ne znam ni sam koji im bolji
Dakle ,jer ste gledali DS9?Da li volite ovu seriju?
Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Star Trek:Deep Space Nine Empty Re: Star Trek:Deep Space Nine

Počalji od Hex Sub Avg 27, 2011 3:47 pm

Odgledao sam sve epizode i mogu da kažem da mi je od svih možda samo Enterprise bolji, ali samo za dlaku.

Ovo je kao i Enterprise specifičan serijal jer se oko 90% radnje odvija na svemirskoj stanici, a ne na svemirskom brodu. Takođe stvar koja mi se jako dopada je što se direktno nadovezuje na TNG i što ima i neke zajedničke likove.

Priča je takođe veoma interesantna, posebno epizode koje se nadovezuju na Bajoransku (posrbljeni engleski naziv, izgovor je jako komplikovano napisati) kulturu, religiju i mitologiju.

Od svih likova meni je tu najdraži Elim Garak, jedini Kardasijanac koji je ostao na DS9 pošto ju je preuzeo Bajor po oslobađanju. On tamo radi kao krojač, ali šta on sve radi to ću ostaviti vama da sami pogledate. Takođe moj omiljeni citat je jedna mala opaska koju je on izgovorio u jednoj od epizoda: "Pitaš me, šta je to istina? Istina nije ništa drugo do nedostatak mašte!"

Zanimljivo je takođe to što se u ovom serijalu upoznajemo dublje sa kulturom Kardasijanaca i Ferengija. Oni su u ostalim serijalima tek usputne pojave, dok će ovde biti detaljno razrađeni.

Ocena: 8,5/10

Moglo je i bolje, ali ima nekih propusta koji su meni lično zasmetali.
Hex
Hex
Lord
Lord

Broj poruka : 1297
Datum upisa : 25.08.2011
Godina : 33
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Star Trek:Deep Space Nine Empty Re: Star Trek:Deep Space Nine

Počalji od Dr.Jackson Sub Avg 27, 2011 11:06 pm

Od svih likova meni je tu najdraži Elim Garak,
Potpisujem i ja obozavam,koji je to lik Very Happy
Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Star Trek:Deep Space Nine Empty Re: Star Trek:Deep Space Nine

Počalji od Dr.Jackson Pon Okt 31, 2011 7:16 am

I upravo odgleah zadnju epizodu DS9,za moj ukus malo je skarabudzen kraj ali sta je tu je...u svakom slucaju odlicna serija Very Happy
Sci-Fi Serbia
Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Star Trek:Deep Space Nine Empty Re: Star Trek:Deep Space Nine

Počalji od Hex Pon Okt 31, 2011 7:25 am

Dr.Jackson ::I upravo odgleah zadnju epizodu DS9,za moj ukus malo je skarabudzen kraj ali sta je tu je...u svakom slucaju odlicna serija Very Happy
Sci-Fi Serbia

Slažem se da je kraj veoma skarabudžen... Malo ga preteraše... Very Happy Good post
Hex
Hex
Lord
Lord

Broj poruka : 1297
Datum upisa : 25.08.2011
Godina : 33
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Star Trek:Deep Space Nine Empty Re: Star Trek:Deep Space Nine

Počalji od Dr.Jackson Pon Okt 31, 2011 7:26 am

Ali prema ovom kraju...kraj Farscape-a je vrh! Wink
Dr.Jackson
Dr.Jackson
Q Continuum
Q Continuum

Broj poruka : 2622
Datum upisa : 02.07.2011
Godina : 34
Lokacija : TARDIS

https://scifi.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Star Trek:Deep Space Nine Empty Re: Star Trek:Deep Space Nine

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 :: SF :: Star Trek

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu